вторник, 31 октября 2017 г.

Історичне та політичне значення Реформації

У 2017 року світ відзначає 500-ту річницю Реформації - переламної події в історії Європи, яка торкнулась не лише релігії, але і привнесла зміни у різноманітні сфери суспільного життя, наслідки яких відчуваються і сьогодні. 26 жовтня у Липоводолинській ЦРБ ім.. Л.Новиченка відбулася інформаційна година «Історичне та політичне значення Реформації», на яку було запрошено вчителя історії вищої категорії Тетяну Яковенко. Тетяна Тимофіївна наголосила на важливості цього історичного процесу та підкреслила масштаб святкування. Воно відбувається не лише в Німеччині, де почався реформаційний рух, але й в інших країнах Європи, Північної та Південної Америки, Азії та Тихоокеанського регіону, та навіть Африки. На державному рівні Реформацію святкують і в Україні.
Можна і потрібно задавати питання: «Чому так відбувається? Чому західноєвропейський релігійний рух заслуговує на увагу мільйонів людей у офіційних  країнах?» Справа в тому, що Реформація торкнулася не лише суто релігійних питань. Вона вплинула на багато сфер суспільного життя, і наслідки Реформації ми можемо відчути сьогодні. Можна сміливо сказати, що цивілізації, яка зараз існує, могло б і не бути, якщо б реформаційний рух не розпочався або зазнав поразки. Щоб зрозуміти справжній влив Реформації, треба заглибитися в її історичні корені. Про це та інше розповіла запрошена на захід Тетяна Яковенко.
Для читачів селища у читальному залі ЦРБ ім. Л.Новиченка розгорнута книжкова виставка «Історія Реформації: вчора, сьогодні, завтра». Експозиція документів виставки допоможе зрозуміти суть подій та їх роль у становленні сучасного суспільства, заглибитись в історію - часи Реформації, освітні та наукові сторони тогочасного життя, економічні аспекти, вплив держави та церкви на життя, значення мови, особистість Мартіна Лютера. Рецепція Україною культури Реформації значною мірою змінила вектор розвитку її суспільства, заклала підвалини толерантності й плюралізму його релігійно-культурного життя та стала невід'ємною складовою національної історії та релігійної мапи України.




Комментариев нет:

Отправить комментарий