среда, 12 октября 2022 г.

СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

        14 жовтня українці святкують – свято Покрови Божої Матері та День українського козацтва. Ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно, у народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».

З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

В «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» діє виставка-панорама «Сторінками історії Україні», в яку входять розділи «За світ ставали козаченьки», «Видатні гетьмани України», «Відома і невідома Україна», які висвітлюють козацький рід. Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.





Комментариев нет:

Отправить комментарий