понедельник, 31 октября 2022 г.

четверг, 27 октября 2022 г.

ТЕСТ З МЕДІАГРАМОТНОСТІ

 

Сьогодні, кожен українець мав змогу перевірити свої знання, наскільки добре вміє розпізнавати фейки та протистояти ворожій пропаганді. Такою є мета організаторів національного тесту з медіаграмотності. Акція проходить під час Глобального тижня медіаграмотності з ініціативи проєкту Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності

Незважаючи на відключення світла, бібліотекарі «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» долучилася до національного тесту. 

А ти спробував? Непрогав свою можливість о 15.00 та 19.00.



ЧАСТОЧКА ТЕПЛА ЗАХИСНИКАМ

 

Працівники «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» продовжують виготовляти окопні свічки, які нагально потребують наші військові, які знаходяться на передових лініях оборони.

Звертаємось до всіх жителів Липоводолинщини! Нам потрібен віск та парафін, можливо в когось ще є запаси, просимо Вас допомогти нашим хлопцям.

НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ!



среда, 26 октября 2022 г.

БІБЛІОТЕКИ СУМЩИНИ В РЕАЛІЯХ ВІЙНИ

 

Сьогодні 26 жовтня працівники «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» взяли участь в онлайн-школі професійної майстерності «Бібліотеки Сумщини в реаліях війни», яка була проведена на базі комунального закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека».

В ході навчання розглянули питання та презентацію «Трансформація бібліотечного обслуговування у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці у воєнний час», слухали виступи про роботу бібліотек Сумщини в реаліях сьогодення та корисні поради до планування роботи бібліотек територіальних громад області на 2023 рік та звітності за 2022 рік. Виконали практичні заняття на тему «Медіаграмотність – основоположна навичка професійної компетенції бібліотекаря».

Також заслухали повідомлення з досвіду роботи Тростянецької, Чернеччинської, Роменської, Охтирської публічних бібліотек та Сумської міської ЦБС.

Ми вдячні колегам за проведену онлайн-зустріч та всі навики, кваліфікаційні поради, які будуть використанні у подальшій роботі нашої книгозбірні. 




МЕНІ ЦІКАВО РОЗПОВІДАТИ ІСТОРІЇ…

            Володимир Лис – справжній феномен сучасності. 26 жовтня український письменник, журналіст і драматург відзначає свій день народження. У доробку автора понад 15 романів у різних жанрах.

Знайомство з творчістю Володимира Лиса рекомендуємо почати з його роману «Століття Якова». Це найкраще творіння письменника. Не дарма ж цей роман визнали «Книгою десятиліття» на престижному літературному конкурсі «Коронація слова». Ця книжка ніколи не затримується на бібліотечній полиці.

З творчого доробка популярного українського письменника на сьогодні в бібліотеці є «Століття Якова», «Соло для Соломії», «Графиня», «Діва Млинища», «Іван і Чорна Пантера», «Країна гіркої ніжності», «Місяць, обмитий дощем», «Стара холера», «Обітниця».

До уваги читачів пропонуємо новий роман-триптих В.Лиса «Вифлеєм»,  який вийшов у світ у 2022 році.  

Його сюжет зав’язано у міцний вузол, у ньому діють і сумнозвісний цар Юдеї Ірод, і римський намісник, відомий зі сторінок Біблії Квіріній, і його раб-нишпорка, далекий предок українців Скитій, який шукатиме новонародженого «царя світу». Німецький офіцер Генріх фон Заукель двічі опиниться в охопленій вогнем Україні. А ще новітні Ромео і Джульєтта драматичних воєнних літ: українка Яринка і поляк Збишек. А ще: чи зможуть селяни з Великої Волині Юхим і Люба поселитися в омріяному домі та чи врятується донька українки Марії та єврея Давида Бетті.

Що змінилося з часу відомих трагічних подій у Вифлеємі та в людських душах і світі взагалі, як відбилися і повторилися ці події вже у бурхливому XX ст. з його Голодоморами й Голокостом?

Запрошуємо до Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка познайомитися з творами Володимира Лиса.



вторник, 25 октября 2022 г.

ГАЛЕРЕЯ НОВИНОК 2022

 

Осінь… Теплий чай… Плед … І звісно ж книга… На часі новий читацький сезон. Пропонуємо ознайомитися з  сучасними, пізнавальними та галузевими новинками, які надійшли до «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка».

Запрошуємо всіх пошановувачів творчості Андрія Кокотюхи, Володимира Лиса, Ніни Фіалко, Світлани Талан, Юлії Верби, Ганни Горицької, Оксани Кір’ян, поринути у світ української класики, сучасних детективів, ретророманів, любовних та життєвих історій, які стануть вам до вподоби.

Бібліотечні працівники впевнені, що нова література зацікавить широке коло читачів.





понедельник, 24 октября 2022 г.

ЩИРО ДЯКУЄМО ЗА ПОДАРОВАНІ КНИГИ!

 

Книга – найкращий подарунок. А коли вона подарована бібліотеці, де її прочитає не один десяток користувачів, то це найцінніший подарунок. Дарування книг – це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення книжкового фонду,  показник престижу бібліотеки, її місця у суспільному житті.

Колектив та читачі  «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» Липоводолинської селищної ради висловлюють щиру подяку директору ТОВ «Мрія» ІВАНУ ЧАЙЦІ, який виділив кошти на придбання книг з нагоди ювілею бібліотеки. Дуже приємно, що в наш нелегкий час, існують такі люди, які творять добрі справи. Роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця.

Хай Господь Вам сторицею віддячить за ваше добро, підтримку і за частку душі, подаровану нам і нашим користувачам.  Миру Вам і вашій родині.




пятница, 21 октября 2022 г.

З’ЇЖТЕ ЯБЛУЧКО СМАЧНЕ

 

В календарі незвичайних дат 21 жовтня відзначається як Всесвітній день яблук. З давніх-давен яблука в Україні цінують не тільки за красу і смак, але і за цілющі властивості. У міфології та літературі яблука займають неабияке місце.

Яблуня родом з Малої Азії, звідки переїхала до Палестини і Єгипту, а звідти до Європи. Яблука почали вживати в їжу понад 8,5 тисяч років тому. Смакові та цілющі властивості яблука розхвалені ще в рукописах, знайдених у єгипетських пірамідах і гробницях. Навіть комп’ютерна компанія Apple Makintosh обрала своїм символом яблуко. До України свято прийшло з Великобританії.

Яблуко – один з найстаріших фруктів. За дослідженнями археологів яблука почали вживати в їжу 8 тисяч років тому.

Неймовірно, але у світі число сортів і різновидів яблук сягає 8 тисяч. А найбільший офіційно зареєстрований плід яблука важив 1,5 кілограма.

Цікаві факти про яблуко:

·                       Щоб зробити 1 літр яблучного соку необхідно взяти 36 яблук.

·                       Яблучний сік не має кольору і прозорий, як вода. При вичавленні яблучний сік набуває бурого кольору через взаємодію з повітрям, шляхом окислення.

·                       Яблука не тонуть у воді, так як на 25 відсотків складаються з повітря.

·                       1 яблуко здатне замінити чашку кави. 

Яблука зміцнюють імунітет, покращують пам’ять, стан судин.

Яблука вважаються природним антиоксидантом, тому регулярне їх вживання сприяє профілактиці вірусних і інфекційних захворювань.

А скільки всього чарівного, смачного, вишуканого можна приготувати з яблуками!

Тож, смачного Вам читання і міцного здоров’я!



Я РОБЛЮ ДОБРУ СПРАВУ

 

«Публічна бібліотека ім.Л.Новиченка» долучилась до патріотичної акції "ЗДАЙ РОСІЙСЬКУ КНИГУ – ДОПОМОЖИ ЗСУ!", благодійний збір якої приурочений до Дня захисника та захисниць України.

Ми дякуємо усім небайдужим жителям нашого селища, які долучитися до збору макулатури. Зібрати вдалося небагато, а саме 500 гривень, які підуть на підтримку ЗСУ.  

НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ!


четверг, 13 октября 2022 г.

ЗІ СВЯТОМ, ВІДВАЖНІ ЗАХИСНИКИ Й ЗАХИСНИЦІ УКРАЇНИ!

 

14 жовтня день захисників і захисниць – це день, коли ми шануємо і жінок, і чоловіків. Цього року ми вшановуємо наших захисників по особливому, адже саме зараз вони стоять на варті нашої держави, боронять її кордони. Це не лише свято військових, тому що захищають нашу країну і цивільні люди, і волонтери, і медики.

У цей день ми низько вклоняємося та приєднуємося до привітань на адресу всіх захисників і захисниць нашої неньки України! Бажаємо їм благополуччя і здоров’я, сил і терпіння, перемоги і щастя, нехай береже вас Пресвята Богородиця! Нарешті мирного неба і смачного хліба! Зі святом Вас дорогі наші захисники і захисниці!



среда, 12 октября 2022 г.

СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

        14 жовтня українці святкують – свято Покрови Божої Матері та День українського козацтва. Ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно, у народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».

З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

В «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» діє виставка-панорама «Сторінками історії Україні», в яку входять розділи «За світ ставали козаченьки», «Видатні гетьмани України», «Відома і невідома Україна», які висвітлюють козацький рід. Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.