пятница, 20 марта 2015 г.

Життя в літературі (до 120-річчя з дня народження Максима Рильського)

                               



19 березня виповнюється 120 років від дня народження Максима Тадейовича Рильського. Бібліотекарі відділу обслуговування Липоводолинської ЦРБ ім. Л.М.Новиченка в літературних гостинах “Життя в літературі”  запропонували учням 8-Б класу місцевої школи поринути в спогади про щасливі і трагічні миті видатного українського поета, перекладача, академіка, громадського діяча, розбудовника рідної культури, познайомитися з творчим доробком митця.


М.Т.Рильський прожив у літературі довге життя – понад півстоліття. Він працював практично у всіх родах і жанрах, створивши неперехідні художні цінності, і залишив після себе велику літературно-наукову спадщину.


З уст ведучих заходу бібліотекаря читального залу Н.Василенко і завідуючої відділу обслуговування В.Ткач звучали його зворушливі поетичні твори про матір, батька, кохану дружину, а також вірші, в яких сконденсовано його принципи, погляди на творчість, на призначення людини і митця. А вірш “Яблука доспіли” зі збірки Під осінніми зорями”, який був покладений на музику, учні прослухали у виконанні Андрія Селезньова в запису.


Працівники бібліотеки намагалися як найширше розкрити цю талановиту особистість, його душевну відкритість, уміння слухати співрозмовника, його безмежну доброту, людинолюбство й дотепність. Вони також познайомили підлітків з літературою про митця, яка є в наявності в районній бібліотеці і представлена на тематичному столі  Труди і дні Максима Рильського.


                Серце Максима Рильського перестало битися 24 липня 1964 року. Але й нині, у рік 120-річчя з Дня народження поета, він залишається безсмертним у памяті своїх читачів.

Коли на могилі моїй
Зелена затужить трава, –
Читатиме хтось ці пісні,
Нескінчені тихі слова
Читачу, вглибся у те,
Чим я свою пісню зігрів,
 І, може, почуєш ти щось,
 Що більше од звуків і слів
 Побачиш ти в пісні моїй
 Луну своїх власних надій
 Читачу! Поглянь,усміхнись:
 Я твій! Я не вмер! Я живий!



четверг, 19 марта 2015 г.

Таланти наших читачів




16 березня в читальному залі Липоводолинської центральної районної бібліотеки ім. Л.М.Новиченка відбулася презентація виставки творчих робіт відвідувачів бібліотеки «Таланти наших читачів».


 Організовуючи виставку, бібліотечні працівники мали на меті розкрити таланти своїх користувачів, які не завжди можна помітити у повсякденному житті, а ще показати іншим людям, як з користю можна провести вільний час.


Участь у виставці зголосилися взяти 12 читачів різного віку. Це Луценко Валентина Олексіївна, Зленко Галина Василівна, Солодка Світлана Миколаївна, Парня Юлія Анатоліївна, Стоян Валентина Олександрівна, Лящевська Ольга Василівна, Щербакова Ольга Андріївна, Деуленко Юлія Анатоліївна, Фесенко Лідія Олексіївна, Мусієнко Таїсія Сергіївна. Вони представили роботи з різних технік рукоділля. Це ляльки-мотанки, вироби з дерева, бісеру, цумами–канзаши, петриківський розпис, вишивка хрестиком та бісером, в’язання крючком та спицями. Долучилася до виставки і сімейна творча родина. Це Гринь Євген Володимирович і Гринь Юлія Анатоліївна. 


Представлені вироби дарують відвідувачам чудовий, весняний настрій. Спасибі цим людям за їх творчість, майстерність, за красу, яку вони передають оточуючим. Побажаємо ж їм успіхів та творчого натхнення.




четверг, 12 марта 2015 г.

Уклін тобі, Тарасе, великий наш пророче" (до 201-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка)

   З нагоди дня народження Великого Кобзаря у читальному залі ЦРБ ім.Л.М.Новиченка розгорнута книжкова виставка "Уклін тобі, Тарасе, великий наш пророче", яка знайомить відвідувачів бібліотеки з життєвим шляхом та творчим спадком Тараса Григоровича Шевченка.

четверг, 5 марта 2015 г.

Живі України і слава і воля


Кажуть: нині не час для святкувань, бо в Україні чобіт чужого воїна, що з цинізмом називає себе братом-слов’янином, топчеться по кримській, донецькій і луганській землях. Але більшість переконана у протилежному: обов’язок сучасників вшанувати композитора, який з поетом Павлом Чубинським створив пісню, котрій судилося стати символом, а відтак Державним гімном України. І саме в ці тривожні дні він звучить так потужно, замінюючи нашим співвітчизникам зброю. Та у хвилини, коли звучить «Ще не вмерла України ні слава, ні воля…», якось не замислюємось над тим, хто написав ці зворушливі слова й музику, не думаємо про те, скільки синівської любові, гордості, відданості й оптимізму вкладено в головну пісню країни.
4 березня, гордо підносячи голову і прикладаючи руку до серця та з новим відчуттям вслухаючись у до болю рідні звуки, вшановуємо 200-річчя з дня народження творця безсмертної музики, що уособлює дух української нації - Михайла Вербицького. «Живі України і слава і воля» - таку назву мав історичний екскурс, який було проведено в читальному залі Липоводолинської центральної районної бібліотеки ім.Л.М.Новиченка бібліотекарем відділу обслуговування Л.Лисенко. Слухачами були бібліотекарі Липоводолинської централізованої бібліотечної системи. Ведуча заходу познайомила читачів з життєвим і творчим шляхом композитора.
Ведуча екскурсу в своїй розповіді намагалася показати Михайла Вербицького як справжнього народного композитора, котрий не лише тонко відчував настрої та мрії громадськості, а й умів своєю музикою збуджувати світлі, піднесені почуття.





среда, 4 марта 2015 г.

День професійного спілкування

4 березня працівники районних бібліотек та сільських філій зібрались у читальному залі ЦРБ ім.Л.М.Новиченка, щоб взяти участь у Дні професійного спілкування.


Розпочала захід директор ЦБС С.Лисенко. Вона наголосила на тому, що на сьогоднішній день  бібліотекар – це не просто людина для видачі книг. Перш за все це провідник у безмежному морі інформації, людина творча, готова до навчання та змін. Адже лише проводячи цікаві заходи, співпрацюючи з громадами, уміючи підлаштовуватись під сьогоднішні вимоги до професіоналів, бібліотекарі будуть потрібні своїм відвідувачам та громаді.


Завідуюча методико-бібліографічним відділом ЦРБ В.Мельник підбила підсумки роботи за минулий рік та окреслила пріоритетні завдання на 2015 рік, розповіла про районні акції та програми.


Бібліограф-методист РДБ Л.Мостова наголосила на особливостях проведення тижня дитячого та юнацького читання під час весняних канікул. Нею були підбиті підсумки проведення минулорічного районного конкурсу «Дитячий Кобзарик». Переможці нагороджені пам`ятними дипломами.
Завідуюча відділом комплектування ЦРБ Т.Лукіна зупинилась на питаннях по роботі з фондами бібліотек, довела до відома присутніх графік перевірок фондів та розповіла про особливості передплати у поточному році.



А далі відбулося підведення підсумків районного огляду-конкурсу на кращу організацію правової освітньо-виховної роботи у бібліотеках району за 2014 рік. На розгляд журі було подано 15  робіт. Заключним етапом стала їх презентація бібліотечними працівниками під час зустрічі. 


Усі дуже відповідально підійшли до поставленого завдання. Берестівська, Синівська та Підставська бібліотеки, навіть не маючи у своїх книгозбірнях комп`ютерів та навичок роботи з комп`ютерною технікою, підготували мультимедійні презентації, наочний матеріал та  захистили свої роботи на дуже високому рівні. 



Ряд бібліотек проводили презентації, демонструючи численні фото зі своїх заходів правознавчої тематики. Зваживши всі чинники (актуальність та відповідність темі конкурсу, організаційний рівень, оформлення, представлення), журі назвало переможців. Ними стали Яганівська, Підставська, Синівська, Берестівська і Калінінська сільські бібліотеки. Голова журі, завідувач сектором культури РДА Л.Дикань вручила дипломи та побажала всім присутнім подальших творчих успіхів.