понеділок, 7 квітня 2025 р.

ЗДОРОВ’Я – ЦЕ СКАРБ, ЦІНУЙ ЙОГО

 

Здоров’я – це безцінне багатство людини, від якого залежить вся її життєдіяльність. Ніякі досягнуті цілі в житті не приносять повного щастя, якщо немає здоров’я. Тому дуже важливо вести здоровий спосіб життя, не дивлячись на вік.

Щорічно 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я. Бути здоровим – вимога часу. Здоров’я – це життєва енергія, натхнення і задоволення від насиченого подіями життя. Це здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізовувати свій потенціал.

До цієї дати «Публічна бібліотека ім.Л.Новиченка» підготувала інформаційний мікс «Здоров’я – це скарб, цінуй його». Про те, як не втратити здоров’я і зберегти нерви, як знайти золоту середину між голодом і переїданням, як керувати тривалістю життя, як усунути залежність від алкоголю, тютюну, азартних ігор, як засинати і прокидатися із задоволенням та багато іншого, ви дізнаєтеся, якщо прийдете до бібліотеки і візьмете необхідну книгу.


пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

НА ПЕРЕХРЕСТІ ЖИТТЯ І ТВОРЧОСТІ

 

Неодноразово жителі нашої громади чули розповідь про самобутнього художника Василя Мельника та його геніальні картини. Колись в багатьох оселях сіл Липоводолинщини та інших районів,  домівки прикрашали майстерно виконані мальовничі сільські пейзажі, натюрморти, репродукції картин відомих живописців. Та напевно не всі жителі громади знають, що ці картини намалював художник, що не мав обох рук.

Сьогодні в «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» відбувся мистецький вечір  присвячений  115-ій річниці з Дня народження митця – Василя Андрійовича Мельника.

На заході були присутні родина Мельник: донька та син Василя Андрійовича – Тетяна Василівна та Іван Васильович, онуки – Людмила Косенко та Вікторія Борисенко, керівництво громади, гості та активні читачі бібліотеки.

Звідкіля, та з яких джерел черпав наснагу, життєдайну силу цей талановитий, і водночас сильний духом чоловік. Сумською телерадіокомпанією був презентований фільм режисера Олени Борисенко «ЖИВИЙ» про Василя Андрійовича,  який вісі присутні переглянули на зустрічі, в якому використані розповіді рідних – старшого сина Анатолія та меншого – Михайла Мельника – народного артиста України, а також матеріали краєзнавця та земляка – Федора Наумка.

Рідні Василя Андрійовича ділилися теплими спогадами про батька, діда та прадідуся, згадали цікаві життєві факти, при згадці від яких наверталися сльози та приємні емоції. Вікторія Петрівна, презентувала родове дерево Мельників та переглянули роботи внуків та правнуків.

Свято шанують і завжди шанували творчість Василя Андрійовича на малій батьківщині художника селі Мирному. І у 2005 році картини, які жили в селі переїхали до шкільного приміщення, які перетворилися на велику картинну галерею, аби нагадати, що найдорожче для кожного – це той куточок, де ти народився!

У 2022 році Дніпровському Театрі одного актора «Крик» була відкрита виставка художника Василя Мельника – батька відомого актора, народного артиста України, засновника та керівника театру Михайла Мельника. Захід пан Михайло, присвятив воїнам Збройних Сил України.

Представлені в експозиції полотна про любов до життя та своєї Батьківщини, оптимізм та добро. Митця вже давно немає з нами, а його роботи живуть і радують людей, дарують яскраві емоції.

Життя людини схоже на полум’я. Лише в одних воно нагадує слабкий вогник свічки, а в інших життя як спалах, що перетворюється на вогонь, від якого тепло та сяючи. Після смерті такі люди перетворюються на зірку, яка вказує іншим шлях у житті. Таким був і Василь Андрійович Мельник. Безрукий митець, який залишив після себе величезний спадок, безцінний, пензлем на полотні…







 

четвер, 3 квітня 2025 р.

БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ЖИТТЯ: МЕРЕЖА ПСИХОЕМОЦІЙНОГО ВІДНОВЛЕННЯ

 

В Україні вже третій рік працює Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді України Оленою Зеленською. Програма спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров’я.

Бібліотеки України виступили активними учасниками цього  процесу та відіграють значну роль у підтримці ментального здоров’я шляхом надання ресурсів, знань і соціальної підтримки, що допомагає мешканцям громади зберігати та поліпшувати своє психічне здоров’я

Сьогодні, на базі Сумської обласної наукової бібліотеки,  відбулася офіційна онлайн-презентація проєкту  для Сумськї області «Бібліотеки для життя: мережа психоемоційного відновлення», за участі директора Департаменту культури, туризму та релігій Сумської обласної державної адміністрації Гладенка Юрія Миколайовича.

«Публічна бібліотека ім.Л.Новичека» Липоводолинської селищної ради була відібрана в десятку бібліотек  області, досвід і практика яких є показовими для співпраці в межах  проєкту.