четвер, 3 квітня 2025 р.

БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ЖИТТЯ: МЕРЕЖА ПСИХОЕМОЦІЙНОГО ВІДНОВЛЕННЯ

 

В Україні вже третій рік працює Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді України Оленою Зеленською. Програма спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров’я.

Бібліотеки України виступили активними учасниками цього  процесу та відіграють значну роль у підтримці ментального здоров’я шляхом надання ресурсів, знань і соціальної підтримки, що допомагає мешканцям громади зберігати та поліпшувати своє психічне здоров’я

Сьогодні, на базі Сумської обласної наукової бібліотеки,  відбулася офіційна онлайн-презентація проєкту  для Сумськї області «Бібліотеки для життя: мережа психоемоційного відновлення», за участі директора Департаменту культури, туризму та релігій Сумської обласної державної адміністрації Гладенка Юрія Миколайовича.

«Публічна бібліотека ім.Л.Новичека» Липоводолинської селищної ради була відібрана в десятку бібліотек  області, досвід і практика яких є показовими для співпраці в межах  проєкту.




середа, 26 березня 2025 р.

ТЕАТР – ЖИТТЯ, АКТОРИ В НЬОМУ ЛЮДИ…

 

27 березня відзначають Міжнародний день театру (World Theatre Day), встановлений 1961 року за ініціативою делегатів IX конгресу Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО. Традиційно цей день проходить під девізом «Театр як засіб взаєморозуміння і зміцнення миру між народами».

Театр – це завжди атмосфера свята, духовності, високої культури. Міжнародний день театру – є справжнім святом не тільки для акторів сцени, але й для мільйонів глядачів.

До Міжнародного дня театру в «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» підготовлено книжкову виставку. Експозиція містить книги з історії розвитку театрального мистецтва, відомості про найвидатніших корифеїв театральної сцени.




середа, 19 березня 2025 р.

ПОЕЗІЇ ЧАРІВНІ ЗВУКИ

 

Ліна Костенко – одна з найбільш цитованих українських письменниць. Її слова – про свободу, боротьбу, любов, час і життя – залишаються актуальними в будь-які часи. Її вірші знають і використовують у соцмережах, на мітингах і навіть у військових окопах. Книжки Ліни Костенко повертають нам віру в слово.

З нагоди 95-річчя  дня народження поетеси у «Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка» оформлено літературне портфоліо «Королева української поезії».

Виставку продовжують володарі слова, рими та музи, які 21 березня відзначають Міжнародний день поезії.

День поезії покликаний об’єднати всіх людей, відданих віршам. У цей день по всьому світу проходять конкурси та фестивалі, зустрічі авторів і шанувальників, на яких початківці та досвідчені поети презентують свої збірники. Безліч заходів до Дня поезії – це шанс молодих сучасних авторів і маленьких видавництв заявити про себе, отримати першого шанувальника та познайомити світ зі своєю творчістю.






пʼятниця, 14 березня 2025 р.

НОВИНИ КІНОЗАЛУ

 

Сьогодні у  «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» відбувся перегляд фільму «День рішення» присвяченому Дню українського добровольця.

Короткометражний фільм присвячений усім добровольцям, які в перший день війни стали на захист України, поклавши на кон свої мрії і життя. Їх непохитний героїзм та відданість своїй Батьківщині надихають покоління та залишають незгасну присутність у пам’яті народу.


четвер, 13 березня 2025 р.

ДОБРОВОЛЬЦІ – ВОЇНИ СВІТЛА

 

14 березня відзначається День українського добровольця. В цей день 2014 року на тренувальну базу в Нових Петрівцях із Майдану Незалежності вирушили 500 бійців Самооборони Майдану.  Вони сформували перший добровольчий батальйон для захисту України від російської гібридної агресії на Сході. Навесні того ж року виникла низка добровольчих формувань – як поза державними структурами, так і при облдержадміністраціях, Нацгвардії, поліції.

У боях 2014-2015 років російсько-української війни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом трансформувалася у військові частини силових структур.

Наступний сплеск масового добровольчого руху відбувся наприкінці 2021 – початку 2022 років. У важкі моменти добровольці підтримали та посилили українську армію.

У «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» оформлена експрес-викладка «Добровольці – воїни світла», де зібрані матеріали про мужність і героїзм наших бійців-добровольців.


вівторок, 11 березня 2025 р.

СВІТЛИНИ ІСТОРІЇ

 

Зацікавлений перегляд фотокниги «Світлини історії села Підставки (1890-2025)» наших відвідувачів книгозбірні.

Якщо ви бажаєте теж з нею ознайомитись, ласкаво запрошуємо до «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка».



субота, 8 березня 2025 р.

БОРІТЕСЯ – ПОБОРЕТЕ

 

У «Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка» до 211-ї річниці від дня народження великого генія українського народу Тараса Шевченка проведено читацьке рандеву «Дещо невідоме про Тараса Шевченка» для  представників Роменського районного сектору №1 та Сумського районного сектору №2 філії державної установи «Центр Пробації в Сумській області».

Присутні на заході прослухали цікаві факти з життя та творчості великого Кобзаря. Переглянули виставку-ім’я «Борітеся – поборете».

Сьогодні для України, яка четвертий рік у війні з російським агресором, слова великого пророка, поета, незламного борця за волю, звучать особливо актуально. Це заклик до всього українського народу, який лунає через віки, закликає до боротьби й надихає на Перемогу.

Запрошуємо всіх відвідувачів книгозбірні відвідати виставку та вшанувати пам’ять великого Кобзаря.


пʼятниця, 7 березня 2025 р.

В ГАРМОНІЇ З СОБОЮ

 

Сьогодні, напередодні жіночого свята, «Публічна бібліотека ім. Л.Новиченка» запросила учасниць клубу за інтересами «Надвечір’я» на годину релаксу «В гармонії з собою».

У сучасному світі люди дедалі частіше піддаються загальному стресу, створюючи хаос навколо себе. Події в нашій країні негативно впливають на психічний стан здоров’я людей.

Відволіктися від війни неможливо, бо ми живемо і вона триває. Однак можна зменшити вплив подій на наше життя. Найкращий спосіб це зробити – захопитися якоюсь справою. Дехто плете гачком, хтось допомагає безпритульним тваринам, комусь допомагає фотографування або читання книжок,  а деякі звертаються за порадою до психолога.

Тому сьогодні ми запросили на зустріч практичного психолога Липоводолинського ліцею ВІРУ ВАСИЛІВНУ ЗАПОРОЖЕЦЬ, яка навчила наших гостей адаптуватися в умовах війни, вміти зрозуміти себе, подолати складнощі та проблеми нашого сьогодення.



четвер, 6 березня 2025 р.

УЛЮБЛЕНА ПИСЬМЕННИЦЯ ПОКОЛІННЯ

 

Світлана Талан – одна з найпопулярніших українських письменниць сьогодення, родом із Сумщини, член Національної спілки письменників України, авторка багатьох творів, відомих в Україні та за її межами.

Свої романи пише у жанрі «реальні історії», які їй підказує саме життя. Усі твори на гостросоціальну тематику, незмінним залишається одне: головна героїня її книжок – жінка-українка, сильна духом, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою кохання: до чоловіка, до дітей, до батьківщини.

У «Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка» до 65-річчя від дня народження Світлани Талан оформлена виставка-ім’я «Улюблена письменниця покоління». Запрошуємо всіх пошановувачів таланту відомої письменниці завітати до книгозбірні та переглянути виставку.

понеділок, 3 березня 2025 р.

СЛАВЕТНА ПОСТАТЬ МУЗИЧНОЇ УКРАЇНИ

 

4 березня 2025 року виповнюється 210 років від дня народження видатного прогресивного діяча української культури, священика і композитора, творця гімну України Михайла Вербицького.

Творчий шлях М. Вербицького був складним. Його життя нагадує біографії багатьох відомих європейських романтиків, сповнені конфліктами з навколишнім консервативним середовищем, неприйняттям новітніх течій і самобутності творчості митця, важким соціальним становищем і особистими трагедіями.

Найвідомішим твором Михайла Вербицького стала музика до пісні «Ще не вмерла Україна» на слова Павла Чубинського, в майбутньому – Державний гімн України. Слова гімну засвідчують соборність українського народу, єдність його земель, сподівання на славне утвердження вільної України поміж іншими народами.

Запрошуємо всіх відвідувачів «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» переглянути виставку-портрет  «Славетна постать музичної України».



СВІТЛИНИ, ЩО ПАМ'ЯТЬ БЕРЕЖУТЬ


Сьогодні до «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» завітав відомий у нашій громаді краєзнавець Петро Яковенко, який презентував працівникам книгозбірні першу частину фотокниги «Світлини історії села Підставки (1890-2025)».

Ця книга – результат титанічної праці проведеної краєзнавцем за десятиліття. Всі світлини збиралися роками і альбом виданий за його власні кошти. Монтаж здійснив приватний підприємець Ігор Патьоха.

Фотокнига поділена на тематичні розділи: «Сива данина», «Остарбайтери», «Дитинство», «Школа та школярі» та «Весілля». Це лише початок, розповів Петро Васильович, далі ще буде продовження.

Видання знаходиться у «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка», усіх бажаючих запрошуємо до перегляду!



вівторок, 25 лютого 2025 р.

ДОПОКИ ТЛІЄ ВІРА, МИ БУДЕМО БОРОТИСЯ

 

З нагоди відзначення Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» організована книжкова викладка «Допоки тліє віра, ми будемо боротися».

Згадуємо та вшановуємо мужність тисяч жителів Кримського півострова, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг задля підтримки територіальної цілісності України.

Після повномасштабного вторгнення кримський спротив став ще сильнішим, держава-окупант по справжньому його боїться. Тому переслідує кримчан «за дискредитацію росармії», виконання пісень, демонстрацію символіки.

Сьогодні важливо пам’ятати про наших громадян, що залишилися в окупації, а також про політичних в’язнів Кремля, яких утримують в нелюдських умовах.


неділя, 23 лютого 2025 р.

НЕЗЛАМНИЙ ДУХ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

 

Три роки повномасштабного вторгнення. 1096 днів вбивств людей на своїй землі і знущань над українцями. 150 тисяч задокументованих воєнних злочинів. Одинадцять років війни з потворним утворенням і пухлиною історії під назвою «росія». 24 лютого 2022 року вони колонами вдерлися до України, і світ побачив війну, яка для України триває ще з 2014-го.

День 24 лютого, який почався кривавим світанком, не закінчується три роки. Але це бій за свободу та виживання українців. Вони нас планують знищити. Стерти Україну з карти, а всіх тих, хто продовжує чинити опір, вбити так, як вони вбивали людей в Бучі, Ізюмі, Ківшарівці, Бузковому парку в Херсоні.

Ми переможемо. Зараз нам дуже важко. Але ми знаємо, що завжди стає темніше перед світанком.

В «Публічна бібліотека ім.Л.Новиченка» діє виставка-панорама перших трагічних днів повномасштабного вторгнення російських окупантів. Це не просто книжки – це книги про нашу з вами війну. Про Крим, відважних людей, маленькі перемоги та віру в краще. Навіть, якщо вам важко читати ці книжки зараз, але радимо мати їх на полиці для наступних поколінь. Бо це наша історія, яка розгортається тут і зараз.



четвер, 20 лютого 2025 р.

НЕ ЗНАЄШ УКРАЇНСЬКОЇ – БІДА



КРАЩОЇ, НІЖ РІДНА, МОВИ НЕ БУВАЄ


Міжнародний день рідної мови – це свято, яке відзначається 21 лютого кожного року.

Українська мова – це не просто засіб спілкування, а цілий світ, в якому переплилися сила козацького слова, ніжність народної пісні та мудрість віків. Вона дзвенить у поезії, палає в промовах, лунає в колискових і кличе до боротьби, коли настає час.

Це мова, що вижила крізь століття заборон, зберегла душу народу і сьогодні розправляє крила, вільна і могутня, як сама Україна.


РАЗОМ МИ СИЛА

 

Увага! Шановні жителі громади! Сьогодні наша книгозбірня в черговий раз передала окопні свічки та солені огірки до волонтерського штабу села Яганівка,  які найближчим часом відправляться на передову.

У зв’язку з погодними умовами зросла потреба в окопних свічках на всіх напрямках. Хто може допомогти  воском та парафіном, будемо дуже вдячні!

НЕБЕСНА СОТНЯ: ГЕРОЇ ПЕРШОЇ ПЕРЕМОГИ У БИТВІ, ЩО ТРИВАЄ

 

«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває» - під таким гаслом у 2025 році Україна вшановує пам’ять про подвиг Небесної Сотні. З нагоди цього дня в «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» відбулася година громадянської свідомості за участю користувачів книгозбірні і представників Роменського районного сектору №1 та Сумського районного сектору №2 філії державної установи «Центр Пробації в Сумській області».

20 лютого минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані. Крім того, це 11 років від початку російської агресії. Адже саме тоді, коли на вулиці Інститутській у Києві гинули беззбройні протестувальники, російська федерація розпочала воєнну агресію, анексувавши АР Крим, а згодом окупувавши частину Луганської та Донецької областей. 24 лютого 2022 року почалася повномасштабна російсько-українська війна, яка триває вже третій рік, несучи українцям смерть, горе та руйнацію. Саме таку ціну платить наша країна за право бути суб’єктом на карті світу та мати власні суверенітет і державність. Одними з перших, які рішуче виступили на захист нашої Батьківщини, були Герої Небесної Сотні.

Вони стали першими, хто вийшов за межі можливого й засвідчив перед цілим світом стійкість і рішучість громадян України, їхню готовність покласти життя за загальнолюдські цінності, боронячи гідність, свободу та демократію.

Небесна Сотня – 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року. Пам’ять про Героїв Небесної Сотні має бути живою, сприяти громадському активізму, консолідації суспільства та формувати усвідомлення відповідальності кожного за майбутнє України.







середа, 19 лютого 2025 р.

НАРОДЖЕНІ ВІЛЬНИМИ

 

Щорічно 20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні – знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Революція Гідності (листопад 2013 – лютий 2014) була масовим громадянським протестом, зумовленим рішенням влади відмовитися від євроінтеграції та зміни зовнішньополітичного курсу держави. Мирні акції протесту згодом переросли в масові виступи проти корупції, порушення прав людини та узурпації влади.

Кульмінацією стали події 18–20 лютого 2014 року, коли на вулиці Інститутської та майдані Незалежності силові структури створили вогнепальну зброю проти протестувальників. Лише 20 лютого загинули 48 осіб, а загалом продовження революції – понад 100. Цих чоловіків назвали Героями Небесної Сотні.

Працівники «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» запрошують переглянути виставку-реквієм «Народжені вільними», присвячену Дню вшанування Героїв Небесної Сотні.




неділя, 16 лютого 2025 р.

ГОРНУСЬ ДО ТЕБЕ, УКРАЇНО!

 

16 лютого – День єднання, яке є молодим святом. Цього року ми святкуємо його лише вчетверте. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу – показати усьому світові, що ми сьогодні – як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

Працівники «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» взяли участь у флешмобі «Горнусь до тебе, Україно!», до якого можете долучитися і ви, зробіть спільне фото колективу та опублікуйте під нашим постом!

Єднаймося, разом ми сила!💙💛