понеділок, 14 липня 2025 р.

СТЕЖКАМИ КИЇВСЬКОЇ РУСІ-УКРАЇНИ

 

15 липня, Україна  відзначає державне свято – День Української Державності.

Історія українського державотворення нероздільно пов’язана із розвитком українського війська та національними військовими традиціями. Захисники нашої державності є нащадками воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, вояків УПА. Сучасні Збройні Сили України та інші силові структури, стримуючи агресора – російську федерацію, захищають суверенітет, незалежність та державність України і доводять, що українці – народ-родина, народ-військо, армія сміливих і незламних.

Досвід минулих століть показав, що своя держава – це єдиний спосіб забезпечення фізичного існування і запорука стабільного розвитку та єдності нації. Очевидно, що впродовж усього свого історичного шляху український народ завжди виявляв бажання і чин здобути власну Українську Самостійну Соборну Державу.

Саме тому в день ушанування пам’яті видатного державотворця князя Володимира Великого та в День Хрещення Київської Русі-України 15 липня встановлено День Української Державності; цього дня вшановуємо всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна існувала як незалежна, демократична держава.

З цієї нагоди у читальному залі «Публічної  бібліотеки ім.Л.Новиченка» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Стежками Київської Русі-України».




СЛОВО, ЩО ЖИВЕ ВІЧНО

 

У 2025 році виповнюється 840 років з часу написання "Слова о полку Ігоревім". Це визначна подія для української літератури, адже цей твір – найвизначніша пам'ятка  давньоруської літератури, що розповідає про похід князя Ігоря Святославича на половців у 1185 році.

Запрошуємо відвідувачів «Публічної  бібліотеки ім.Л.Новиченка» переглянути виставку «Слово, що живе вічно», оформлену з нагоди ювілею.

вівторок, 8 липня 2025 р.

ГАРМОНІЯ ДУШІ З ПРИРОДОЮ

 

Спілкування з природою – це чудова нагода відновити внутрішню гармонію, зняти стрес, відчути зв'язок із навколишнім світом, а ще чудове психоемоційне розвантаження.

Сьогодні працівники «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» разом з активними членами клубу за інтересами «Надвечір’я» зібралися у місцевому парку,  де для  кожного зупинився час для релаксу, спокою та відпочинку.

Всі разом виконали прості, ефективні вправи, медитації, які допомогли заспокоїти нервову систему, зняти напругу і наситити тіло киснем. Ласкаве сонечко, легкий вітерець, спів птахів, шелест листя допомогли глибше зануритися у стан спокою. На завершення зустрічі учасники смакували прохолодним літнім фіточаєм, рецептом якого ділилися бібліотекарі.

Після такої зустрічі учасники відчули помітне покращення настрою, зниження рівня тривоги та загальне розслаблення. Це не просто відпочинок, а інвестиція у своє ментальне здоров’я.






понеділок, 7 липня 2025 р.

НОВІ КНИГИ – НОВІ ВРАЖЕННЯ

 

У «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» чергове надходження книжкових новинок. А це чудовий привід завітати до книгозбірні та насолодитися новими враженнями, цікавими детективними історіями і загадковими романами.

середа, 2 липня 2025 р.

СПІЛЬНА СПРАВА

 

Сьогодні «Публічна бібліотека ім.Л.Новиченка» та дитяча бібліотека-філія передали волонтерам «ОБЕРІГ» в особі Любов Подплетько зібрані пластикові кришечки на виготовлення протезів для військовослужбовців.

З розповіді пані Любові: перша партія понад 300 кг вже передана на виготовлення протезів. Це вже загальний збір на другу партію.

Книгозбірня продовжує свою маленьку місію разом з вами! Не будьте байдужими давайте робити спільну роботу та збирати кришечки.

Наша адреса незмінна! Чекаємо на вас з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00!


 

пʼятниця, 27 червня 2025 р.

СИЛА ЗАКОНУ – СИЛА ДЕРЖАВИ

 

Є дати, які укріплюють націю, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення і майбутнє. До їхнього числа, безумовно, належить День Конституції України.

28 червня цього року Україна відзначатиме 29-ту річницю Конституції України, головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов'язки громадян.

Ухвалення Верховною Радою України 1996 року Основного закону стало важливою віхою українського державотворення.

Для користувачів «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» працівники підготували інфомікс «Сила закону – сила держави», на якому висвітлили  історію та важливі актуальні положення основного Закону держави, який має найвищу юридичну силу, роль Конституції в сучасному житті, права та обов'язки громадян за Конституцією, захист своїх прав у повсякденному житті в умовах воєнного стану.



середа, 25 червня 2025 р.

КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПРАПОР: СИМВОЛ ЄДНОСТІ ТА БОРОТЬБИ

 

Щороку 26 червня відзначають День кримськотатарського прапора – день шанування національного символу кримських татар, корінного народу Криму. Це неофіційне свято, що символізує єдність, наступність поколінь кримських татар та їхню боротьбу за свободу і право на самовизначення. Кримські татари, що поверталися з депортації на свою історичну землю, продемонстрували всьому світові незламність духу, відродили самобутню традицію самоврядування, національну символіку.

В «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» підготовлено книжкову викладку «Кримськотатарський прапор: символ єдності та боротьби», яка розкриває історичне та символічне значення кримськотатарського прапора – як для кримськотатарського народу, так і для всіх українців, які протистоять російській агресії.



понеділок, 23 червня 2025 р.

ТИ ПЛИВИ, ВІНОК, ВОДОЮ ПЛИВИ…

 

Івана Купала – одне з найбільш магічних та загадкових свят українського народу. За  своєю суттю свято Івана Купала – це свято єднання з природою,  її вічною красою, яке символізує народження літнього сонця – Купала.

 На території України впродовж багатьох століть купальські звичаї змінювалися, не скрізь однаково збереглися,  мали локальні відмінності, але багато традицій та обрядів на Івана Купала живі і в наш час.

І хоч магічний зміст ритуалів знівельований, а святкування набрало мистецького значення, все ж головні язичницькі ритуальні дійства до нас дійшли – це плетення вінків дівчатами і пускання їх на воду, вшанування купальського деревця хороводами, розпалювання багаття та стрибання через вогонь, ритуальна купіль, спалювання або потоплення деревця, спалювання кулів соломи чи опудала та влаштування ритуальної вечері. Цікаво, що і назва свята, і ритуальний вогонь, і прикрашене деревце називають «купалом», «купайлом» чи «купайлицею». Це ж і є головні елементи обрядовості, в основі яких лежать культ вогню, води і рослинності.

«Публічна бібліотека ім.Л.Новиченка» презентувала народознавчу мозаїку «Ти пливи, вінок, водою пливи», на якій познайомили відвідувачів з походженням та традиціями свята Івана Купала.




четвер, 19 червня 2025 р.

БІБЛІОТЕКА – ЦЕНТР СТІЙКОСТІ, ПІДТРИМКИ ТА РОЗВИТКУ ГРОМАДИ В УМОВАХ ВІЙНИ


Сьогодні на базі Байрацької сільської бібліотеки-філії відбувся семінар біліотечних працівників «Біліотека – центр стійкості, підтримки та розвитку громади в умовах війни».

Відкрила семінар директорка «Публічної бібліотеки  ім.Л.Новиченка» – Валентина Мельник. Вона привітала всіх присутніх та висвітлила основні напрямки роботи бібліотек громади  на ІІ півріччя поточного року.

 Провідний методист Таїсія Лукіна, розкрила тему психологічної та соціальної адаптації ВПО через бібліотечні послуги. Друге питання, з яким ознайомились учасники семінару «Бібліотека для всіх: створюємо універсальний доступ та інклюзивні послуги».

Бібліотекарка Байрацької сільської бібліотеки-філії  поділилась з колегами власним досвідом роботи. Лідія Сітак наголосила, що збереження фондів є пріоритетним напрямком діяльності бібліотек в умовах військового стану.

Семінар став чудовою нагодою для професійного спілкування та обміну цінним досвідом, що, безсумнівно, сприятиме подальшому розвитку бібліотечної справи в нашїй громаді та підвищенню якості послуг для читачів.



пʼятниця, 13 червня 2025 р.

ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ГУМАНІТАРНОЇ МІСІЇ «ПРОЛІСКА»


Сьогодні «Публічну бібліотеку ім.Л.Новиченка» відвідали представники Гуманітарної місії «Проліска» за участю клубу за інтересами «Надвечір’я».

Основними напрямкам діяльності ГО є гуманітарна допомога, соціальний супровід, психологічна допомога, реалізація проектів по відновленню інфраструктури,  допомога мирному населенню зони збройного конфлікту.

Психологи центру розповіли присутнім, що таке стрес, як його подолати  за допомогою технік та вправ. Розглянули як стресові ситуації впливають на нервову систему та фізичний стан людини. Окремо пропрацювали над дихальними техніками для зняття стресу та міцного сну.

На закінчення усі учасники поринули у арт-терапевтичне заняття «Малюнок кавою», на якому всі відпочили та відволіклись від буденності. Завершилась зустріч спільним фото та подякую працівникам Гуманітарної місії «Проліска» за чудово проведений час.

неділя, 8 червня 2025 р.

ЛІТНЄ ЧИТАННЯ ДЛЯ СЕРЦЯ І РОЗУМУ

 

Шановні користувачі!

Презентуємо  книжкову виставку-пропозицію «Літнє читання для серця і розуму».

Літо – улюблена пора року багатьох книголюбів. Саме влітку під час відпусток та канікул з’являється вільний час, коли можна насолодитися теплом та затишком, читаючи книги, які надихають і дарують позитивні емоції.

«Публічна бібліотека ім.Л.Новиченка» пропонує вам нові книги з літнім настроєм, які зроблять ваше дозвілля не тільки приємним, але змістовним і корисним.



субота, 7 червня 2025 р.

ЗЕМЛЕ, РАДІСТЮ УМИЙСЯ, ДО НАС ПРИЙШЛА ЗЕЛЕНА ТРІЙЦЯ

 

Ой, земле, радістю умийся –

Прийшла до нас Зелена Трійця!

Нехай Господь нам душу гріє,

А поле житом зеленіє!

Цієї неділі, 8 червня, віруючі святкують одне з найважливіших православних свят – День Святої Трійці. У це красиве свято  оселі та храми прикрашають зеленим гіллям, травами та квітами.

З нагоди свята у читальній  залі «Публічної бібліотеки ім.. Л. Новиченка»  представлена календарна виставка-свято “Земле, радістю умийся, до нас прийшла Зелена Трійця», на якій  представлено книги, що знайомлять з історією та традиціями свята.

Нехай цього дня у кожній оселі буде святково й зелено, і в кожній душі – радісно й сонячно!

пʼятниця, 6 червня 2025 р.

МАНДРІВКА РІДНИМ СЕЛИЩЕМ

 

«Мало любити свій рідний край, його треба знати». Ці слова поета Максима Рильського спадають на думку, коли заходить мова про нашу Липову Долину.

 По-новому відкрити для себе рідне селище допоможе відвідувачам «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» оформлений літературно-історичний екскурс «Мандрівка рідним селищем», який  підготовлений до дня селища Липова Долина.

На виставці знайшли яскраве висвітлення краєзнавчі дослідження і публікації в пресі, книги про наших знаменитих земляків, твори місцевих авторів, цікаві ілюстрації.

Тож любіть свою малу Батьківщину – рідне селище, над яким проносяться вітри вже четвертого століття. І нехай наша пам'ять ніколи не заростає травою забуття!



четвер, 5 червня 2025 р.

ОНЛАЙН ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ ПЕТРА САГАЙДАЧНОГО

 

В рамках проекту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади», з метою посилення взаємодії та вибудування міцних партнерських зв’язків, створення та розвитку реальних механізмів співпраці між громадами у різних сферах діяльності, між Липоводолинською та Ралівською (Самбірський район Львівська область) громадами підписано Меморандум про співробітництво. Він передбачає спільну реалізацію соціальних, освітніх та культурних ініціатив, обмін досвідом у сфері управління громадами, стратегічного планування та залучення інвестицій.

І сьогодні, в рамках цього проекту на базі Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка відбулася онлайн екскурсія до музею Петра Сагайдачного, який знаходиться в селі Кульчиці,  даної територіальної громади.

Ми вдячні представникам Ралівської громади за їхню відкритість та готовність до співпраці,  за захоплюючу екскурсію музеєм громади і запросини відвідати його очно.



вівторок, 27 травня 2025 р.

РОЗМОВНИЙ КЛУБ «ГОВОРІМО УКРАЇНСЬКОЮ»

 

Вивчати українську просто. Для мешканців селища, які бажають покращити володіння державною мовою, працює розмовний клуб «Говорімо українською». Сьогодні у «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» відбулося чергове зібрання розмовного клубу.

Темою для обговорення обрали «Зміна правопису в українській мові». Заняття пройшло у формі діалогів між учасниками.

Щоб закріпити тему Людмила ГЛУПАК, вчитель української мови та літератури Липоводолинського ліцею, запропонувала присутнім пройти творче завдання, яке допомогло вдосконалити набуті навички. Під час занять покращили власне мовлення, дізналися про  особливості сучасного правопису та обговорили багато інших тем.




пʼятниця, 23 травня 2025 р.

ІНКЛЮЗІЯ І БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ В УКРАЇНІ: ВІЙНА ПРИШВИДШИТЬ…

 

Сьогодні для відвідувачів «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка відбувся перегляд соціального ролика «Інклюзія і безбар’єрність в Україні: війна пришвидшить…»

В цьому відеоролику наглядно, на прикладі міста Київ, показано проблеми бар’єрності з якими стикаються маломобільні групи населення.



четвер, 22 травня 2025 р.

ОБЛАСНИЙ ОНЛАЙН-СЕМІНАР «РОЛЬ БІБЛІОТЕК У ПСИХОЕМОЦІЙНІЙ ПІДТРИМЦІ НАСЕЛЕННЯ ГРОМАДИ»

 

21 травня 2025 року на базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся обласний онлайн-семінар «Роль бібліотек у психоемоційній підтримці населення громади» за підтримки Департаменту культури, туризму та релігій СОДА Управління культури ДКТР СОДА.

У заході взяли участь більше 50 учасників з різних громад Сумщини однією з яких «Публічна бібліотека ім.Л.Новиченка» Липоводолинської селищної ради.

Директор Валентина Мельник представила реалізацію проєкту «Бібліотеки для життя: мережа психоемоційного відновлення» реалізованим кейсом найуспішніших подій, які продуктивно посприяли психоемоційному розвантаженню відвідувачів публічної бібліотеки нашої громади.