четверг, 30 мая 2024 г.

ТЮТЮНОПАЛІННЯ ТА ЙОГО ШКІДЛИВІ НАСЛІДКИ

 

31 травня кожного року відзначають Всесвітній день без тютюну. Ця міжнародна акція проводиться для застереження населення планети від згубної звички, яка є однією з найпоширеніших епідемій людства – нікотиноманії, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією.

Основна мета відзначення Всесвітнього дня без тютюну – захистити теперішнє та майбутнє покоління не тільки від руйнівних наслідків для здоров’я, пов’язаних з тютюном, але також і від соціальних, екологічних та економічних наслідків вживання тютюну.

«Публічна бібліотека ім.Л. Новиченка» організувала хвилинку корисних порад «Тютюнопаління та його наслідки», де підібрана література з даної тематики: книги, брошури, статті з періодичних видань, інформаційні підбірки: «Вплив куріння на організм людини», «Чому слід кинути курити?», «Міфи про куріння і реальність», «Як все-таки кинути?».

Тож, якщо ви курите – спробуйте розпочати боротьбу із цією згубною залежністю, а якщо ні, то допоможіть курцям її позбутися. Не обмежуйте себе тим, що шкодить вашому здоров’ю та людям навколо!

четверг, 23 мая 2024 г.

У ЇХНІХ СЕРЦЯХ ЖИВЕ ВІЙНА

 

23 травня в Україні відзначають День Героїв – борців за свободу країни, починаючи від лицарів часів Київської Русі і до учасників Революції гідності, бійців АТО/ООС на Донбасі, захисників України сьогодні.

В «Публічній бібліотеці ім. Л. Новиченка» до цієї дати створено бібліовітрину пам’яті «У їхніх серцях живе війна».

День Героїв – це свято величі духу українських вояків-борців за волю України і є символом незборимості Української Нації. Ми даруємо щиру вдячність та пошану тим, хто без вагань поклав своє щире синівське серце до ніг Матері-України, чий героїчний чин став прикладом для майбутніх поколінь.



среда, 22 мая 2024 г.

ЗАХОПЛЮЮЧІ ТАЄМНИЦІ АРТУРА КОНОН ДОЙЛА

 

Артур Конан Дойл – британський письменник, автор пригодницьких, історичних та фантастичних романів. Перш за все відомий своїми романами про пригоди Шерлока Холмса та доктора Ватсона. Саме Артур Конан Дойл вважається творцем класичних персонажів детективної, науково-фантастичної та історико-пригодницької літератури.

22 травня 2024 року славетному Артуру Конан Дойлу – 165 років!

Для поціновувачів класичного детективу в «Публічній бібліотеці ім. Л. Новиченка» діє виставка-присвята «Захоплюючі таємниці Артура Конан Дойла». Шановні користувачі зробіть подарунок ювіляру – завітайте до книгозбірні та оберіть для себе улюблений детектив.

пятница, 17 мая 2024 г.

МІЛЬЯРДИ ЩАСТЬ РОЗВІЯНІ У ПРАХ

 

17 травня, на передодні  восьмидесятої  річниці з Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, бібліотекарі  «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка»  для суб’єктів пробації та представника Роменського районного сектору № 1 філії державної установи «Центр Пробації» в Сумській області, було проведено урок пам’яті « Мільярди щасть  розвіяні у прах».

Присутні ознайомилися з тяжкою долею кримських татар під час депортації  із Криму, яких одним розчерком пера комуністичних правителів було вирішено долю цілого народу. Переглянули  фото та прослухали спогади тих, хто пережив Сюргюн – «Вигнання» зі своєї землі.

Кожен із присутніх на заході не зміг залишитися байдужим до трагедії кримськотатарського народу.


четверг, 16 мая 2024 г.

ТВОРІННЯ РУК, ДУШІ І СЕРЦЯ

 

16 травня, до Всесвітнього дня вишиванки в "Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка" Липоводолинської селищної ради відбулася презентація робіт майстрині з селища Липова Долина – Катерини Єрмолкевич «ТВОРІННЯ РУК, ДУШІ І СЕРЦЯ».

В цей день вишиті картини перетворили читальний зал книгозбірні на виставкову кімнату. Кожна робота вражає оригінальністю, майстерним виконання, розмірами, тонко підібраною кольоровою гамою. Від вишивок віє теплом, спокоєм та Божою благодаттю.

Вишиває наша майстриня у будь яку пору року у вільний від роботи час, цей процес її заспокоює та надихає на нові роботи. Працює вона на  професійному станку, який придбала її мама, зрозумівши, що донька  захоплюється вишиванням, не просто так.

На сьогодні творчий доробок майстрині налічує більше сорока картин, 19 з них представлені на даній виставці, кожна з яких чарує своєю неповторністю. Всі її вироби різноманітні з вдало підібраними кольорами.  Вона має свій стиль у мистецтві. Пильно вдивляючись у навколишній світ, і у світ власних фантазій, вона бачить ці світи по-своєму, і намагається відтворити їх у лініях і кольорах – що, по суті, і характеризує її як справжнього художника.

Приємно, що на презентації виставки були присутні працівники культури, читачі бібліотеки та всі небайдужі до української вишивки.

Презентація пройшла в приємній  дружній атмосфері. Було сказано багато приємних та щирих слів подяки за творіння такої краси.






Презентація персональної виставки робіт майстрині з селища Липова Долина - Катерини Єрмолкевич«ТВОРІННЯ РУК, ДУШІ І СЕРЦЯ»

среда, 15 мая 2024 г.

УКРАЇНСЬКА ВИШИВКА

 

Вишивка в Україні – світ краси й фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, схвильована розповідь про думки й почуття людини, світ натхненних образів, що сягають давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків.

У вишивці яскраво й повно розкрилася душа народу, споконвічне прагнення до прекрасного, високорозвинене почуття ритму, композиційної міри в побудові орнаменту, гармонії кольорових поєднань. Це давнє і вічно молоде мистецтво. Секрет його молодості в єдності людини з природою, в умінні протягом століть зберігати і примножувати красу, дарувати людям радість зустрічі з прекрасним.

Вишивка сьогодні живе повнокровним життям, прикрашає сучасний інтер'єр, одяг, надаючи йому своєрідності й неповторності.

В "Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка" розгорнута книжкова виставка "Українська вишивка", де всі бажаючі мають можливість познайомитися з історією української вишивки, основними техніками шитва та різноманітними узорами.



четверг, 9 мая 2024 г.

УКРАЇНА – КРАЇНА ЄВРОПЕЙСЬКА

 

Сьогодні День Європи в Україні, який має особливе значення, адже українці боронять демократичні європейські цінності ціною власного життя, захищаючи не лише Україну від імперіалістичного загарбника, але і всю Європу.

Європа – це континент різних культур, релігійних та правових традицій, але, водночас, спільних цінностей. Ці цінності сприймає, а відтак і захищає Європейський Союз. Він заохочує співробітництво між європейськими кордонами, сприяє єдності при збереженні розмаїття.

Познайомитись ближче з Європою, її країнами та народами, дізнатись, як Україна крокує в Європу можна в «Публічній бібліотеці ім. Л. Новиченка» та переглянути  інформаційний куточок «Україна – країна європейська», де представлені книги та буклети про Європейський Союз, а також словники та розмовники, що допоможуть вам легко знайти спільну мову з представниками європейських країн та зітруть будь-які бар’єри при спілкуванні.

вторник, 7 мая 2024 г.

ПАМ'ЯТЬ СТУКАЄ В СЕРЦЯ, БОЛЕМ ОЗИВАЄТЬСЯ ДУША

 

8 травня – День пам'яті та перемоги – єдина дата, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні

Ця дата – про пам’ять і застереження, про страшну ціну й непоправні наслідки війни, а не про культ завоювання і підкорення, який нині плекає країна-агресор – російська федерація. Спомин про війну покликаний формувати суспільний запит на збереження миру, розвивати спроможність держав до його захисту, виховувати у народів сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю. Уроки Другої світової війни очевидні – домовлятися з тоталітарними терористичними режимами небезпечно для існування людства.

8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановуватиме кожного, хто боровся з нацизмом. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.