суббота, 27 января 2024 г.

ГОЛОКОСТ: ПАМ'ЯТЬ ТА УРОКИ

 

Це Голокост – всього одне лиш слово,

Та його сенс – пекучий болі жар,

Вбивали всіх!.. старого і малого,

мало хто життя порятував

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами, невинно убієнних та закатованих.

З нагоди Дня пам'яті жертв Голокосту працівники «Публічної бібліотеки ім. Л.Новиченка» підготували історичне досьє «Голокост: пам'ять та уроки» по вшануванню пам'яті загиблих під час Голокосту, де розміщено історичні факти, які увійшли в історію, як трагедія ХХ століття та передала всю глибину трагізму приречених на смерть людей.

понедельник, 22 января 2024 г.

ЄДНАННЯ – ЗАПОРУКА МИРУ, ЗЛАГОДИ ТА ПРОЦВІТАННЯ

 

Україна! Скільки глибини у цьому слові… Це золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес.

Щороку 22 січня український народ із вдячністю згадує тих героїв, які намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Соборність включає в себе єдність і згуртованість. Цей день  нагадує про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Сьогоднішнє свято Соборності проходить в умовах повномасштабної війни, та якби нам не було важко нам потрібно триматися один одного.

І саме тому працівники «Публічної бібліотеки ім. Л.Новиченка»  вирішили запропонувати своїм користувачам трішки відволіктися від справ буденності, згадати та пізнати нашу квітучу Україну.    

Присутнім на заході було запропоновано прийняти участь в інтелектуальних, творчих та спортивних змагання за такими локаціями «Історична», «Географічна», «Співоча», «Смачна», «Логічна». На останок учасники заходу долучились до Всеукраїнського «ланцюга єдності», який проходив нині в усіх куточках України.








воскресенье, 21 января 2024 г.

АКТ ЗЛУКИ: ВІДТВОРЕННЯ ІСТОРИЧНОЇ ПРАВДИ

 

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року.

 Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Нарешті, соборність невіддільна від суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту побудови демократичної держави, є запорукою виживання й існування нації.

З нагоди Дня Соборності в «Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка» діє виставка історичної події «Акт злуки: відтворення історичної правди».

пятница, 19 января 2024 г.

НА ШЛЯХУ СВОБОДИ ТА НЕЗАЛЕЖНОСТІ

 

22 січня Україна відзначатиме День Соборності України та 105 річницю Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Лише за умови політичної та економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України в світі. Тільки сильна держава та сильна влада може убезпечити націю від служіння чужим інтересам. Сьогодні українцям знову приходиться боротися за свою єдність, захищати цілісність і суверенітет рідної країни.

З цієї нагоди бібліотекарі «Публічної бібліотеки ім. Л. Новиченка» Липоводолинської селищної ради провели урок історії «На шляху свободи та незалежності» для суб’єктів пробації та представника Роменського районного сектору №1 філії державної установи «Центр Пробації» в Сумській області.


среда, 17 января 2024 г.

В НОВИЙ РІК З НОВИМИ КНИГАМИ!

 

Шановні користувачі! Хочемо повідомити Вам гарну новину!

Завдячуючи коштам, передбаченим у державному бюджеті для підтримки книговидавничої справи та популяризації української літератури у світі,  Сумська обласна універсальна наукова бібліотека отримала від Українського інституту книги 3810 примірників книг різноманітної тематики для бібліотек області, частинка яких, а саме 142 примірники, надійшли до «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» Липоводолинської селищної ради.

Дуже цікава добірка для дітей та підлітків – історії про визнаних філософів, відомих мандрівників, художників та архітекторів, книги з доповненою реальністю про характери тварин та інші.

Для дорослих користувачів прекрасна добірка історичних, науково-пізнавальних, художніх та книжок про мистецтво.

Війна внесла корективи в життя українців і саме сьогодні книги про війну стають актуальними. Це – свідчення очевидців про трагічні події в Бучі, хроніка окупації Ізюму, це – історії 28 людей, які стояли за Харків та мозаїка історій про оборону Охтирки.

Найближчим часом книги потраплять на полиці бібліотек Липоводолинської громади, аби наші користувачі змогли насолодитися читанням. Ласкаво просимо до бібліотек!




понедельник, 15 января 2024 г.

ГЕРОЇЧНА ОБОРОНА ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ

 

16 січня вся Україна вшановує пам’ять героїв кіборгів, які з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року в найзапекліших боях воювали за Донецький аеропорт та пройшли через 242-денне пекло… В останні дні захисту Донецького аеропорту 19 та 20 січня – там загинуло 58 вірних синів України… За офіційними даними, захищаючи донецький аеропорт, загинули понад 200 українських військових.

З метою патріотичного виховання, вшанування подвигу військовослужбовців, добровольців та волонтерів, які обороняли Донецький аеропорт від російського агресора «Публічна бібліотека ім. Л. Новиченка» Липоводолинської селищної ради підготувала виставку-реквієм «Героїчна оборона Донецького аеропорту».



четверг, 11 января 2024 г.

ЛЕГЕНДА УКРАЇНИ: ІСТОРІЯ ЖИТТЯ МАРІЇ ПРИМАЧЕНКО

 

Народна художниця і Заслужений діяч мистецтв України – Марія Примаченко (1909–1997рр.) зробила величезний внесок в розвиток  народної художньої культури. Її виставки з великим успіхом експонувалися у Франції, Канаді, Польщі, Німеччині та багатьох інших країнах світу.

Світ образів Марії Примаченко – казковий, фантастичний. В основі його лежать фольклорні легенди, народні казки та оповідання. Вона любила зоряне небо і населяла його своїми крилатими істотами – горбокониками, русалками, птахами.  Усе так, як у казці: звірі, дерева, квіти розмовляють, борються за добро й стверджують його, знищуючи зло. Тема боротьби добра і зла, любові до всього прекрасного, створеного самою природою проходить через всю її творчість.

До 115-річчя від дня народження Марії Примаченко «Публічна бібліотека ім. Л. Новиченка» Липоводолинської селищної ради підготувала арт-простір «Легенда України: історія життя Марії Примаченко», яка ознайомить користувачів з долею геніальної української народної мисткині в жанрі «наївного мистецтва».



вторник, 9 января 2024 г.

КРАЙ ДЕ Я ЖИВУ, МОЯ СУМЩИНА

 

10 січня 2024 року наша рідна Сумщина відзначає своє 85-річчя.

Вона є однією із наймолодших областей на терені України. Сумська область сформувалася не лише як адміністративно-територіальна одиниця, а й як важливий економічний і культурний регіон України.

Сумщина – край з багатою історією і самобутньою духовною культурою. На її землі народився останній кошовий отаман Запорізької Січі Петро Калнишевський. Суми називали цукровою столицею. В створеному в 1897 роцi цукровому синдикатi провiдна роль належала цукрозаводчикам Сумщини –

Павлу Харитоненку i Миколі Терещенку.

Це батькiвщина вiдомих дiячiв науки i культури: фiлософа i критика М.О. Антоновича, фiлолога О.О. Потебнi, астронома О.М. Савича, поети i письменники Б.Д.Антоненко-Давидович, М.К.Зеров, П.Й. Капельгородський, П.А. Грабовський та Я.I. Щоголiв, iсторик О.М. Лазаревський, педагог Т.Г. Лубенець, бiблiограф С.I. Пономарьов, літературний критик Л.М. Новиченко, живописець i педагог М.I. Мурашка, художники Г.I. Нарбут та Н.Х.Онацький.

До уваги наших користувачів «Публічна бібліотека ім. Л. Новиченка» Липоводолинської селищної ради презентує виставку-запрошення  «Край де я живу, моя Сумщина».





ЧИТАЙТЕ З НАМИ УКРАЇНСЬКЕ!

 

Шановні користувачі! Ось і стартував новий, читацький сезон. Пропонуємо ознайомитись з новою літературою, яка надійшла до «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» Липоводолинської селищної ради.

Це яскраві, неймовірно цікаві книги українських та зарубіжних авторів. Серед них – гостросюжетні романи, детективи, фантастика та пізнавальна література.

Тож, запрошуємо Вас посмакувати книжковими новинками та урізноманітнити затишні, зимові вечори!




пятница, 5 января 2024 г.

ВАМ МОЯ ПАМ’ЯТЬ ДОВІКУ…

 

Степан Васильович Руданський (1834-1873) – український поет, перекладач, фольклорист, професійний лікар. Творчість поета, представлена у прижиттєвих публікаціях ледве двома десятками віршованих творів і фрагментів, пізніше стає об’єктом зацікавлення діячів української культури.

До літературної спадщини Руданського, основна й найцінніша частина якої була надрукована лише після його смерті, належать переклади («Слово о полку Ігоревім», уривки з «Краледворського рукопису», Верґілієва «Енеїда», перший повний в українській літературі переклад Гомерової «Іліада» та ін.) і збірники народних пісень з власних записів. З іменем Руданського пов’язане завершення формування в українській поезії віршованої гуморески як жанру.

До 190-річчя від дня народження Степана Руданського «Публічна бібліотека ім. Л. Новиченка» презентує книжкову виставку-портрет «Вам моя пам’ять довіку…».