четверг, 29 октября 2020 г.

HELLOWEEN – ЧАС ЧАКЛУНІВ, ЧУДЕС ТА ЖАХІВ

 

Наближається одне із найбільш страшних свят, а саме Хеловін. Його святкують  в ніч з 31 жовтня на 1 листопада напередодні Дня всіх Святих. Це одне із найдавніших свят у світі, яке прийшло до нас із Америки та Канади. З кожним роком воно набуває все більшої популярності у країнах Європи та в Україні. Саме у ці чарівні жовтневі дні Хеловін особливо полюбляє молодь та дітлахи.

До цього свята в публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка організована виставка-інсталяція «Helloween – час чаклунів, чудес та жахів».  Приміщення книгозбірні заполонили чорні кішки, летючі миші і павуки,  які повилітали та повилазили із книг серії «Жахів».  Читачі мають змогу познайомитися зі «страшною» літературою, захоплюючими повістями та оповіданнями про злих духів, чаклунів, відьом, привидів, перевертнів та вампірів.










ОНЛАЙН-ШКОЛА ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

        

Сьогодні,  29 жовтня публічна бібліотека ім. Л.Новиченка взяла участь в занятті онлайн-школи професійної майстерності з питань бібліотечного обслуговування в умовах децентралізації «Трансформація бібліотек в умовах об’єднаних територіальних громад», організатором якої є комунальний заклад Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека».  Дякуємо працівникам науково-методичного відділу та виступаючим заняття за змістовну, цікаву та корисну інформацію, яка допоможе в роботі бібліотек в умовах розвитку своєї громади.









среда, 28 октября 2020 г.

ХАЙ ПАМ'ЯТЬ БУДЕ НЕЗГАСИМА

 

У останні дні жовтня 1944 року міста і села України були остаточно звільнені від німецько-фашистських загарбників.      

Працівниками  Публічної бібліотеки ім. Л. Новиченка створена панорама пам’яті «Хай буде пам'ять незгасима», де розміщені документи, які розкривають історичну правду про переможні й трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних подій. 

         Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.



 

вторник, 13 октября 2020 г.

УКРАЇНА — ЗЕМЛЯ КОЗАЦЬКА

 

 Козаччина — одна з героїчних і найславетніших сторінок багатовікової української історії. Понад двісті років — з середини XVI сг. і до останньої чверті XVIII сг. — козацтво було рушійною силою поступу України, вкарбувало слід у її визвольні змагання, оборону від зовнішніх ворогів, розбудову держави, культурний прогрес. Українське козацтво, як вільне військово-промислове об’єднання сформувалося з усіх станів і прошарків тогочасного суспільства, насамперед селянства, на права і свободу якого посягала польська шляхта, тому увібрало в себе волелюбні риси українського національного характеру. Утворивши свою козацьку хрисгиянську республіку на низу Дніпра, за порогами, козаки вважали основним своїм завданням боротьбу з турецько-татарської агресією, а згодом, з кінця XVI ст., починаються козацьке селянські повстання і тривалі війни проти польсько-шляхетського панування на Україні, що завершилися народно-визвольною війною 1648-1654 рр. під керівництвом Богдана Хмельницького і приєднанням України до Росії.

 Козаччина була знищена. Слава про її звитяжні діла залишилася жити в пам’яті поколінь. Героїчний епос — думи та історичні пісні — зберіг і опоетизував кращі віхи історії козацтва, уславив його численних ватажків, дав оцінку його патріотичних настроїв, бойових виправ, високих моральних якостей, колоритних буднів. Все, що було кращим і світлим і українському народі, асоціювалося з образами козака і Запорізької Січі. В народній пам’яті козак став символом України, її волі, краси, буйної степової вдачі.

Козак — це національний герой, що представляє українську ментальність, українську душу, українське слово. Глибинно цей образ ще не простежений до кінця, не збагнуто всю його велич і повноту. В основі своїй — він ідеальний. Проте, на відміну від закутого в лати і статичного західноєвропейського лицаря, він рухливий, життєрадісний, дотепний, сповнений гумором і веселощами. Козак умів боротися, готовий був умерти за обрану справу, зате умів і радіти життю, віддавав козацьким звичаям і веселощам частину свого неспокійного розгойданого буття.

 


ЗАХИСНИКИ ВІТЧИЗНИ – ГОРДІСТЬ НАРОДУ, ВІДВАГА, МУЖНІСТЬ, ЧЕСТЬ

 

Насправді, небагато в нас таких важливих дат, як день тих, чия професія – Батьківщину захищати. Це свято – насамперед вияв любові до тих, хто у кровопролитних битвах захищав нашу Батьківщину, відстоював свободу і незалежність в ім’я майбутнього.

14 жовтня багате на свята. Разом з Днем Покрови Пресвятої Богородиці, українського козацтва наша країна відзначає і досить молоде державне свято – День захисника України. Саме цього дня вшановується мужність та героїзм захисників, віддається шана військовим традиціям українського народу.

«Захисники Вітчизни – гордість народу, відвага, мужність, честь» - таку назву має книжкова виставка, розгорнута в публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка, на якій представлені документальна та художня література з історії України, матеріали наукових публікації з історії та сьогодення українських військових традицій, історії життя захисників, які відстоюють незалежність і територіальну цілісність країни, боронять мирне життя українського народу. Матеріали виставки несуть в собі найцікавішу інформацію про українське козацтво минулих часів та козаків сьогодення: їхні прагнення, ідеї, почуття патріотизму.




понедельник, 5 октября 2020 г.

НЕХАЙ КОМУСЬ ТЕПЛІШЕ СТАНЕ ВІД НАШИХ ДОБРИХ, ГАРНИХ СЛІВ

Щорічно на початку жовтня в нашій країні відзначається День людей похилого віку. Цього дня, вшановують усіх людей старшого покоління. В стінах публічної бібліотеки ім. Л.Новиченка зібралися учасниці клубу за інтересами «Надвечір’я» на годину дозвілля «Нехай комусь тепліше стане від наших добрих, гарних слів».

Розпочалося свято з привітань та  побажання благополуччя, міцного здоров’я на довгі роки, впевненості в завтрашньому дні. Присутні спілкувалися, згадували молодість, для них лунали   ліричні українські пісні  у виконанні  друзів бібліотеки – працівників центру культури і дозвілля. Різноманіття заходу додавали конкурси та осінній аукціон з подарунками.