понедельник, 30 января 2017 г.

«Книга і електронна книга в інформаційному суспільстві: сучасне і майбутнє»

З настанням епохи інформаційних технологій, з появою Інтернету, книга, надрукована на папері, здається, втратила своє значення для  людини, відійшла, ніби то, на задній план. Але це хибне враження.
Друкована книга була і залишається джерелом знань, джерелом інформації. На даний момент значного поширення здобули електронні книги, які дозволяють читати улюблені твори будь де та коли завгодно.
Тож, як змінилася книга в наш час і яким книгам надаємо перевагу електронним чи звичайним обговорили учні 9 класу та працівник Інтернет-центру на базі Липоводолинської ЦРБ під назвою  «Книга і електронна книга в інформаційному суспільстві: сучасне і майбутнє». Діти з цікавістю слухали розповідь з історії книги, переглянули відео про види та використання електронних книг, відповідали на питання та висловлювали власні думки стосовно запропонованої теми.
Підсумовуючи захід діти дійшли висновку, що електронні книги надійно закріпили свої позиції серед читачів, поціновувачів літератури, але ми продовжуємо читати старі, улюблені книги. До того ж, хочеться відмітити беззаперечний плюс появи  електронних – люди стали більше читати.
Книга була, залишається і в майбутньому буде невід’ємною частиною людського життя.




пятница, 27 января 2017 г.

Герої Крут – символ нескореного духу молоді в боротьбі за власну державу

      На виконання розпорядження голови  Сумської  обласної державної адміністрації «Про проведення єдиних інформаційних днів  в області», з метою належного відзначення Дня пам’яті Героїв Крут в центральній районній бібліотеці ім.Л.Новиченка відбувся інформаційний день на тему «Герої Крут – символ нескореного духу молоді в боротьбі за власну державу». Присутні на заході бібліотечні працівники, працівники сектору культури познайомилися з подією, яка відбулася на станції Крути 99 років тому.
      Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. «Понад все вони любили свій коханий край» - писав Павло Тичина.
        Останніми роками відзначення Дня пам’яті Героїв Крут набуває для кожного українця особливого сенсу. Від чергового формально-офіційного й протокольного святкування до усвідомлення історичного вибору народу, який нині обстоюють не історичні чи вигадані герої, а реальні люди, що живуть поруч з нами.




«Згадаймо юність, що горіла в Крутах»

«Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так і людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться.
Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами. Дата 29 січня увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини. 99 років тому назад у бою під Крутами, що на Чернігівщині, понад 300 курсантів військової школи, студентів та гімназистів, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили у нерівний бій із значно переважаючим, добре озброєним і вишколеним противником і протягом кількох днів стримували на підступах до Києва величезну більшовицьку армію. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Однак це – символ нескореного духу нашої нації.
З метою виховання у громадян, особливо молоді, поваги до історичного минулого українського народу, вшанування пам’яті українських юнаків, що полягли в бою під Крутами в Липоводолинській ЦРБ ім.Л.Новиченка була проведена тематична бесіда «Згадаймо юність, що горіла в Крутах» для учнів місцевої школи.
Під час проведення заходу були використані відео-матеріали з мережі Інтернет про цю трагічну сторінку історії.
Для широкого ознайомлення користувачів з колом питань, що стосуються історії  Крут в книгозбірні організовано книжково-ілюстративну виставку «На Аскольдовій могилі український цвіт».
Пам’ятайте про Крути, про те, що тепер Україна вільна. Слава Україні!  Героям  слава!









«Українські міста запрошують»

Україна  дивна по красі країна,  щедро обдарована природою, де кожен куточок по своєму унікальний: вікові ліси Полісся, гаї Полтавщини і Харківщини, сонячні пляжі Чорного й Азовського морів, незрівнянні вершини Карпат.
В Україні є свої унікальні місця, які вражають масштабами і красою. Вони оповиті легендами і таємницями, які історики досі намагаються розгадати. Тут можна відновити сили, зробити гарні фото напам'ять та знову закохатися. Сьогодні вона являє собою відмінне місце, де можна прекрасно провести свій вільний час, познайомитися з історією, культурою і самобутніми традиціями українського народу, оглянути церкви, архітектурні пам'ятники тисячолітньої давнини, побувати на численних курортах і в санаторіях.
На міжнародному рівні 2017 рік оголошений  роком  Розвитку туризму. З метою активної  пропаганди  туризму, зміцнення міжнародних зв`язків, збагачення знань різних цивілізацій, а також висвітлення вкладу його у світову економіку в Липоводолинській ЦРБ ім. Л.Новиченка до уваги відвідувачів представлена виставка – подорож «Українські міста запрошують».
Вона манить читачів до захоплюючої мандрівки Україною. Переглядаючи її, ви наче побуваєте в різних куточках нашої Батьківщини, побачите, якою гарною є українська земля, яку багату і цікаву історію мають її міста і села.
Пізнавайте рідний край і ви неодмінно захочете зробити нашу землю ще кращою. Гарного вам перегляду!




«Шедеври світової літератури на великому екрані»

     Книги та фільми є найбільш популярними розвагами для проведення дозвілля. У них є багато спільного, так як під час читання книги і при перегляді фільму ми пізнаємо щось нове, цікаве, захоплююче. Одні люди більше люблять читати, а інші не переживуть пропуску прем'єри фільму, який так довго чекали.  Для декого більш захопливо тримати книжку в руках і перегортати її сторінки, ніж спостерігати за яскравими і барвистими подіями на екрані телевізора.
До уваги користувачів Липоводолинської  ЦРБ ім.. Л.Новиченка представлена книжкова виставка  «Шедеври світової літератури на великому екрані», де представлені книги, за мотивами яких створено фільми.  Це  Р.Н. Гюнтекін «Пташка співуча», А. и С. Голон  «Анжелика», Ш.Бронте «Джен Ейр», М.Рід «Вершник без голови», Ф.Купер «Звіробій» та інші.
Пропонуємо ознайомитись з літературою та пригадати улюблені кінокадри. Прочитайте  та переконайтеся, що книга набагато цікавіша. Жоден фільм не здатен так глибоко розкрити внутрішній світ героя, його думки та почуття. Користувачі бібліотеки зможуть насолодитись цими шедеврами, взявши книги додому у відділі обслуговування, та, переглянувши фільми он-лайн у відділі інформаційних технологій ЦРБ безкоштовно.
Тож не баріться, приходьте  до бібліотеки.


пятница, 6 января 2017 г.

«Новорічний серпантин»

 У цю чарівну пору, коли сніг вже давно вкрив своєю ковдрою вулиці міста, коли чудернацькі коштовні візерунки прикрасили вікна осель, працівники Липоводолинської ЦРБ ім.Л.Новиченка запросили під час різдвяно-новорічних свят своїх відвідувачів до бібліокінозалу, який мав назву «Новорічний серпантин».
 Привітавши присутніх з Новим 2017 роком та Різдвом Христовим, вони запропонували відео-ролики святкування Нового року в інших країнах світу. Після перегляду діти жваво обговорювали найкумедніші традиції відзначення його в різних країнах світу та новорічних традицій у їхніх родинах. А потім переглянули новорічний фільм-казку Діснея для дітей та дорослих американського режисера Роберта Земекіса «Різдвяна історія». Розташувавшись зручніше, вони смакуючи смаколиками, переглядали казкову історію.