пятница, 30 октября 2015 г.

Літературно-мистецька вітальня “Гостини для душі”

Гостини для душі”  - таку назву має літературно-мистецька вітальня, щойно відкрита в Липоводолинській центральній районній        бібліотеці ім.Л.М.Новиченка. В читальному залі зібралися працівники культури, члени літературної студії ім..Ф.І.Швіндіна, працівники редакції районної газети  «Наш край” та активні читачі бібліотеки. “Мета такого об”єднання, – говорила у вітальному слові  директор  ЦРБ С.А.Лисенко, – згуртувати навколо себе творчу еліту селища та сіл району: поетів, художників,  музикантів, які  щедро діляться своєю майстерністю, умінням творити красу  українського  мистецтва слова і пензля та донести ці джерела духовності до людей. Літературно-мистецька вітальня гостинна для всіх, кому не байдуже рідне слово, пісня, традиції українського народу. Адже все, десь у глибині душі переболіле, пережите, в результаті виливається в поетичні рядки, музику, полотно… Ми  хочемо бачити тут не лише людей з досвідом, але й поетів-початківців. Саме в стінах бібліотеки є можливість творчо реалізуватися тим, хто відчуває у собі натхнення і бажання створювати шедеври мистецтва і ділитися ними”.
Обрана громадська рада вітальні, в яку ввійшли Лисенко С.А. – директор ЦРБ ім.Л.М.Новиченка, Сенченко К.П. – голова літературної студії ім.Ф.Швіндіна, Ралко Н.М. – вчитель Синівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., Шутько Н.Г. – заступник редактора районної газети  “Наш край”, Міщенко В.В. – місцевий поет.

Цього ж дня відбулася зустріч учасників вітальні з педагогом, письменницею, дипломантом  Міжнародного конкурсу ім.. П. Кускова, головою Роменської міської громадської організації «Літературне  об’єднання  «Дивослово”, членом Міжрегіональної  спілки письменників  України, депутатом Роменської міської ради трьох скликань, уродженкою с.Лучки нашого району Тетяною Лісненко, яка  є автором  10 поетичних збірок. Присутні мали чудову можливість поспілкуватися з автором, ознайомитися з життєвим та творчим шляхом поетеси, насолодитися її  прекрасними віршами. Поезія пані Тетяни щира і пристрасна. В ній биття гарячого і доброго серця, сповненого полум’яним коханням, тривогою за долю України. Усіх присутніх у залі до глибини душі зворушили багатогранний талант та щедрість душі цієї людини. Поетеса подарувала книги з автографом ЦРБ ім.Л.Новиченка та прихильникам  її таланту. Учасники вітальні щиро дякували пані Тетяні за приємні хвилини спілкування, побажали всіляких гараздів, любові, світла, творчої наснаги, нових поезій, і ,звичайно нових збірок.



пятница, 23 октября 2015 г.

Інформаційна година «Революція на граніті: молодь у боротьбі за незалежність»

З метою вшанування патріотизму і мужності молоді у відстоюванні своєї громадянської позиції  1 жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначення 25-річниці Студентської революції на граніті - масової студентської акції.
У рамках заходів присвячених відзначенню цієї дати в Липоводолинській центральній районній бібліотеці ім. Л. Новиченка було проведено інформаційну годину «Революція на граніті: молодь у боротьбі за незалежність». Провідний бібліограф Гуржій Н.М. познайомила учасників з історією проведення першого успішного ненасильницького політичного протесту студентів проти комуністичної влади в Українській РСР, які тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року. Це був масовий рух за ідеї незалежності України.



среда, 21 октября 2015 г.

Краща книга сучасності

В Липоводолинській ЦРБ ім.  Л.М.Новиченка відбулися підсумки акції «Краща книга сучасності». Читачі віддали свої голоси за найкращі книги, які вони прочитали в бібліотеці. «Фіналістами » стали три книги сучасних  українських авторів. Це, зокрема,  романи В.М. Шкляра «Залишенець. Чорний Ворон», М.Іванцової «Вітражі» та І.Роздобудько «Гудзик».

На заключний етап акції були запрошені активні читачі бібліотеки, яким було надано право відгадати, яка ж  саме книга зайняла перше місце рейтингу та отримати за це подарунок. Одна з читачок, це К.Г.Подчасова зуміла назвати цей твір першою. Ним виявилася психологічна драма І.Роздобудько «Гудзик», яка дійсно здобула найбільшу перевагу у читачів бібліотеки.




вторник, 13 октября 2015 г.

Земний уклін тобі, Солдате України

   Напередодні свята Дня захисника України 13 жовтня в читальному залі Липоводлинської ЦРБ ім.Л.М.Новиченка відбувся вечір-зустріч «Земний уклін тобі, Солдате України» воїнів-земляків, учасників АТО та учнів 10-х класів місцевої школи.
  На початку зустрічі бібліотекарі Ткач В.М. та Лисенко Л .М. розповіли присутнім про неповторне і легендарне явище в історії українського народу – Запорозьку Січ, про героїчні козацькі подвиги, високий патріотизм і національну самосвідомість. А також про подвиг українського солдата, який ціною свого життя захистив рідну землю від страшної чуми ХХ ст. – нацизму, який назавжди залишився в нашій пам’яті, в наших серцях як воїн-герой.
  Події в Україні, що почалися з листопада 2013 року тривожать та не залишають жодного громадянина країни, майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій на сході України. Десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну  цілісність України.
  Запрошеними гостями зустрічі були воїни-земляки. Це Максим Вікторович Рудковський – житель с.Яганівки, боєць 8-ї батареї 27-го Сумського реактивного полку «Ураган» та Олексій Володимирович Пшенічніков – житель
 Липової Долини, старший солдат, механік-водій реактивного взводу 3-ї реактивної батареї 1-го реактивного артилерійського дивізіону «Ураган» .
Це воїни, що встигли побувати на війні та зустрітися зі смертю. Це люди сильної волі, міцного характеру, впевнені в собі, справжні патріоти України. Бійці ділилися з учнями спогадами, розповідали школярам, що пережили за час, проведений в зоні АТО. Хлопці своїм прикладом показали, що не тільки словами можна любити Батьківщину, але і вчинками доводити це. Відповідаючи на запитання запрошені воїни намагалися в доступній формі розповісти школярам та всім присутнім про життя на війні, проте, як боронилися і наступали, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність та братство. А також продемонстрували відео з страшними картинами війни, яке привезли з собою з зони АТО.
  Запрошені бійці получили від бібліотечного колективу та учнівської молоді щирі слова подяки і  шани.

  Ця зустріч нікого не залишила байдужим і завершилася фотографією на згадку.