вівторок, 27 травня 2025 р.

РОЗМОВНИЙ КЛУБ «ГОВОРІМО УКРАЇНСЬКОЮ»

 

Вивчати українську просто. Для мешканців селища, які бажають покращити володіння державною мовою, працює розмовний клуб «Говорімо українською». Сьогодні у «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» відбулося чергове зібрання розмовного клубу.

Темою для обговорення обрали «Зміна правопису в українській мові». Заняття пройшло у формі діалогів між учасниками.

Щоб закріпити тему Людмила ГЛУПАК, вчитель української мови та літератури Липоводолинського ліцею, запропонувала присутнім пройти творче завдання, яке допомогло вдосконалити набуті навички. Під час занять покращили власне мовлення, дізналися про  особливості сучасного правопису та обговорили багато інших тем.




пʼятниця, 23 травня 2025 р.

ІНКЛЮЗІЯ І БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ В УКРАЇНІ: ВІЙНА ПРИШВИДШИТЬ…

 

Сьогодні для відвідувачів «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка відбувся перегляд соціального ролика «Інклюзія і безбар’єрність в Україні: війна пришвидшить…»

В цьому відеоролику наглядно, на прикладі міста Київ, показано проблеми бар’єрності з якими стикаються маломобільні групи населення.



четвер, 22 травня 2025 р.

ОБЛАСНИЙ ОНЛАЙН-СЕМІНАР «РОЛЬ БІБЛІОТЕК У ПСИХОЕМОЦІЙНІЙ ПІДТРИМЦІ НАСЕЛЕННЯ ГРОМАДИ»

 

21 травня 2025 року на базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся обласний онлайн-семінар «Роль бібліотек у психоемоційній підтримці населення громади» за підтримки Департаменту культури, туризму та релігій СОДА Управління культури ДКТР СОДА.

У заході взяли участь більше 50 учасників з різних громад Сумщини однією з яких «Публічна бібліотека ім.Л.Новиченка» Липоводолинської селищної ради.

Директор Валентина Мельник представила реалізацію проєкту «Бібліотеки для життя: мережа психоемоційного відновлення» реалізованим кейсом найуспішніших подій, які продуктивно посприяли психоемоційному розвантаженню відвідувачів публічної бібліотеки нашої громади.




БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ І ІНКЛЮЗІЯ. ПРО ЩО ЦЕ?

 

В рамках проведення Національного тижня безбар’єрності у  «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» Липоводолинської селищної ради пройшла година спілкування за круглим столом «Безбар'єрність і інклюзія. Про що це?»

 Для багатьох людей безбар‘єрність і інклюзивність – це формальний поодинокий пандус біля під’їзду. Однак потрібно усвідомлювати, що безбар’єрність – явище значно ширше за пандус. Це питання виживання та якості життя водночас. Це про доступ до інформації та цифрових послуг, освіти та можливості знайти роботу. Без перебільшення, кожен з нас рано чи пізно буде потребувати безбар’єрних просторів.

На заході були присутні представники Центру надання соціальних послуг, Інклюзивно-ресурсного центру, Центру культури і дозвілля та начальник відділу культури та туризму Липоводолинської селищної ради – Любов Дикань.

Розглянули питання «Безбар’єрність та толерантне ставлення до людей з інвалідністю» у викладі Алли Вовк, слухали питання розвитку інклюзії та безбар’єрності під час війни. Також обговорили з якими бар’єрами кожен стикається у повсякденному житті та шляхи їх вирішення.






середа, 21 травня 2025 р.

ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИС – МАЛЮЄМО РАЗОМ

 

Сьогодні до «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» завітали учасники клубу за інтересами «Надвечір’я» на бібліо-арт-терапію «Петриківський розпис – малюємо разом».

Петриківський розпис, або «петриківка» - українське декоративно-орнаментальне народне малярство. Назва цього виду народної творчості пішла від назви села Петриківка на Дніпропетровщині. Традиції розпису зберігалися і передавалися наступним поколінням. Основними елементами Петриківського орнаменту є квіти, листя, ягоди.

Цим видом декоративно-прикладного мистецтва займалися переважно жінки. В селі були відомі одна-дві народні художниці, які мали особливий хист до малювання. Майстринею у нашому селищі є Людмила Косенко – керівник гуртка «Декоративний розпис» Будинку для дітей та юнацтва Липоводолинської селищної ради.

Учасники заходу малювали разом з Людмилою Петрівною, відволікаючись від буденних проблем. Кожна вималювана квіточка допомагала зняти психічну напругу і стрес, подолати тривожність і страхи, а також гармонізувати  внутрішній стан. Заняття пройшло в насолоді, спокої та з користю для всіх.





ПІЗНАЄМО ЄВРОПУ РАЗОМ. ЛЬВІВ – МОЛОДІЖНА СТОЛИЦЯ ЄВРОПИ

 

Молодіжна столиця Європи – це щорічний титул, який присуджується Європейським молодіжним форумом містам, що демонструють сильну прихильність до залучення, участі та розширення можливостей молоді. З моменту свого створення у 2009 році цей титул слугує платформою для молодих людей, які керують ініціативами, що сприяють інноваціям, інклюзії та соціальним змінам.

Львів здобув перемогу з четвертої спроби, двічі доходячи до фіналу і офіційно отримав цей статус у 2022 році.  Вперше в історії України цей статус отримало саме українське місто.

Львів став вітриною української молоді для Європи. Це шанс показати, що навіть у часи війни тут є потужний молодіжний рух, що створює нові сенси, розвиває громадянське суспільство і вибудовує культуру пам’яті.

Львів, як Молодіжна столиця Європи-2025 – це можливість залучити міжнародну підтримку, створити нові простори для молоді, залучити інвестиції у розвиток освіти, культури та урбаністики. Це шанс зробити так, щоб молоді українці залишалися в Україні та будували своє майбутнє тут.

До Дня Європи в Україні «Публічна бібліотека ім. Л.Новиченка» пропонує користувачам переглянути євроквест «Пізнаємо Європу разом. Львів – молодіжна столиця Європи».

вівторок, 20 травня 2025 р.

ДОСТУПНІСТЬ – НАША СПІЛЬНА СПРАВА

 

З 19 по 25 травня  у рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні, за ініціативи Першої леді  Олени Зеленської, проходить Національний тиждень безбар’єрності.

У «Публічній бібліотеці ім Л.Новиченка» оформлено інформаційний стенд «Доступність – наша спільна справа», на якому представлені матеріали, що висвітлюють проблеми  бар’єрності сьогодення.

Бар’єрне середовище створює такі умови життя, в яких жодна людина незалежно від своєї статі, віку, фізичних можливостей чи стану здоров’я  виявляється позбавленою багатьох можливостей для життя, для розвитку, освіти, роботи та взагалі для  щастя.

Запрошуємо всіх замислитися, як у повсякденному житті кожен може зробити свій внесок у створення відкритого, гідного і зручного середовища – не на тиждень, а назавжди.




четвер, 15 травня 2025 р.

ВИШИВАНКА – СИМВОЛ УКРАЇНСЬКОЇ ДУШІ

 

День вишиванки – справжнє народне свято, покликане сприяти єдності та культурному розвитку українського народу. В давнину вірили, що вишиванка оберігає людину, дарує їй добру долю та здоров'я.

З нагоди Дня вишиванки у нашій книгозбірні відбулася персональна виставка робіт  Валентини Свириденко – педагога, талановитої вишивальниці, яка створює неземної краси вишиті сорочки, рушники, серветки та картини. Створюючи роботи, майстриня втілює в них невичерпну любов до людини, природи,  рідної землі, цінностей народу, розкриває багатство і красу української культури, вишивки, як одного з національних символів.

Пані Валентина детально розповіла історії створення кожного виробу, поділилася секретами своїх технік, індивідуальним підбором кольорів та планами на майбутні роботи.

Відвідувачі бібліотеки мали чудову нагоду милуватися красою української вишивки, захоплюватися майстерністю Валентини Михайлівни. Пишаємося своєю землячкою, яка несе добро й красу та примножує славні традиції української вишивки.














ЛЮБОВ’Ю КВІТНУТЬ ВИШИВАНКИ

 #Деньвишиванки2025



середа, 7 травня 2025 р.

ВІЙНА. КНИГА. ПАМ'ЯТЬ

 

8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років. Ми пам’ятаємо, що війна – це катастрофа, трагедія, мільйони загиблих і скалічених тіл і душ.

Україна вшановує пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Натомість кремлівське керівництво вважає та брехливо наголошує на своїй виключній ролі у перемозі над гітлерівською Німеччиною, відвертаючи увагу від своїх злочинів у минулому та у нинішній війні проти України.

У перші дні німецько-радянської війни до лав Червоної армії було призвано 2,8 млн мешканців України. Половина всіх радянських сил зосереджувалася на українській землі. 60,6% сухопутних сил Німеччини було розгромлено саме в Україні. У період 1941-1945 років воювало 7млн українців, що становило 23% особового складу збройних сил СРСР.

Звитягу нашого народу засвідчили не тільки кількісні, а й якісні показники. Високою оцінкою бойової майстерності та хоробрості українців стало нагородження понад 2,5млн героїв орденами та медалями.

До цієї дати «Публічна бібліотека ім.Л.Новиченка» розгорнула книжкову виставку «Війна. Книга. Пам'ять». Запрошуємо всіх відвідувачів переглянути, вшанувати та висловити подяку всім борцям із нацизмом, увіковічнити пам'ять про загиблих воїнів та жертв найкривавішої в історії людства війні.