вівторок, 26 листопада 2024 р.

КАЛЕЙДОСКОП КНИЖКОВИХ НОВИНОК

 

Працівники «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» з радістю повідомляють всім книголюбам, нашим користувачам, друзям –  новину! Нові українські книги у нашій бібліотеці. Література надійшла різна, на любий смак і вік. Книжкові новинки чудово оформлені, колоритні.

Пропонуємо читачам поринути у світ детективу, фантастики, містики та кохання. Кожен з вас знайде для себе щось цікаве!



пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

ВОГОНЬ СКОРБОТИ НАВІКИ

 

Пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим і чорним. Найтрагічнішою сторінкою історії нашого народу є голодомор 1932-1933 років. Голод...

Щорічно в національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада, весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

В «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» представлено виставку-реквієм «Вогонь скорботи навіки», яка містять інформацію про події 1932-1933 рр. на території України загалом і на Сумщині зокрема, коли під час масового, ретельно спланованого радянським тоталітарним режимом голоду загинули мільйони мешканців сіл і міст.



четвер, 21 листопада 2024 р.

У ЇХНІХ СЕРЦЯХ ЖИЛА УКРАЇНА

 

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної  України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

Чим була революція для кожного з нас? Для когось прогулянкою, для когось війною. Але в першу чергу Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людяності та гідності. Революція Гідності об’єднала українців, які були проти насилля, несправедливості, порушення європейських демократичних цінностей та прав людини.

Для представників Роменського районного сектору № 1 філії державної установи «Центр Пробації в Сумській області» працівники «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» провели патріотично-інформаційну бесіду «У їхніх серцях жила Україна».

Також для відвідувачів книгозбірні розгорнута ілюстративна виставка-реквієм «Пам’яті Героїв Майдану», на якій представлені матеріали про буремні дні революції.


пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

УДОСКОНАЛЮЄМО, ВИВЧАЄМО, ПРАГНЕМО

 

Працівники «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» та сільські бібліотеки-філії з 15 листопада 2024 року у дистанційному форматі проходитимуть курси підвищення кваліфікації бібліотечних працівників на базі Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського.

Курс орієнтований на працівників невеликих бібліотек, які щиро прагнуть зробити свою бібліотеку сучасною і відкритою для різних категорій користувачів.

Програма курсів охоплює актуальні теми, зокрема: сучасні тенденції в розвитку бібліотечної справи, використання цифрових технологій у бібліотечних процесах, організація культурно-просвітницьких заходів та управління бібліотечними фондами та обслуговування користувачів. Формат навчання включатиме лекції, майстер-класи, практичні заняття та обмін досвідом з колегами.

Удосконалюємо, вивчаємо, прагнемо до нових знань та вмінь.


1000 ДНІВ ГЕРОЇЧНОЇ БОРОТЬБИ – ЖИТТЯ КРОКУЄ З ЛЮТОГО У ЛЮТИЙ

 

19 листопада сумний день – 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це –1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.

Цей день – нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра!

Для користувачів «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» та представників  Роменського районного сектору № 1 філії державної установи «Центр Пробації в Сумській області» проведена тематична година «1000 днів героїчної боротьби – життя крокує з лютого у лютий» та відбувся перегляд документального фільму Алана Бадоєва «Довга доба».




четвер, 14 листопада 2024 р.

ВІД ЗЕРНИНИ – ДО ХЛІБИНИ

 

Сільське господарство – одна з найважливіших галузей економіки України. Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні. Це – свято усіх, хто розумом і руками, серцем і душею, у селі і в місті щодня долучаються до важливих аграрних справ.

«Публічна бібліотека ім.Л.Новиченка» запрошує відвідати виставку-експозицію «Від зернини – до хлібини». Книги, представлені на виставці, розкривають особливу роль хліба в житті українського народу.

Добрих засівів, рясних сходів та щедрих врожаїв нашим шановним господарям землі!




вівторок, 12 листопада 2024 р.

НАРАДА БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

 

8 листопада, напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбулась робоча нарада бібліотечних працівників «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка», де було розглянуто ряд виробничих питань.

Директор бібліотеки, Валентина Мельник, розповіла про особливості цьогорічної атестації  працівників та підвела підсумки конкурсу професійної майстерності на кращу відео-презентацію бібліотеки "Візитна картка бібліотеки".  Згідно Положення журі оцінювали повноту розкриття теми, оригінальність відеоролика, композиційно-художнє втілення ідеї та технічний рівень виконання.

За підсумками конкурсу дипломом ІІІ ступеня нагороджена – Семенівська сільська бібліотека-філія (бібліотекар – Людмила Панова); дипломом ІІ ступеня – Берестівська сільська бібліотека-філія (бібліотекар – Світлана Кравець); дипломом І ступеня – колектив дитячої бібліотеки-філії (Світлана Худолій та Богдана Ткаченко). Дипломом «Комплімент від журі» нагороджені Кімличанська сільська бібліотека-філія (бібліотекар – Валентина Тимошенко) та Мирненська сільська бібліотека-філія (бібліотекар – Наталія Таценко).

Захід не минув марно. Бібліотекарі все плідно обговорили, щиро поспілкувалися, обмінялись досвідом та пропозиціями щодо покращення якості роботи бібліотек.