четверг, 28 сентября 2023 г.

МИ МАЄМО ПРАВО НА ПАМ’ЯТЬ ПРО ГОРЕ

 

Бабин Яр… Наш біль… Наша пам’ять… Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю. Тут розстрілювали, тут спалювали трупи і тут просівали попіл. Це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. За два дні 29-30 вересня 1941 р. розстріляли в цьому яру 33 771 особу – практично все єврейське населення Києва. Загальна ж кількість жертв за час окупації сягнула близько 200 тисяч.

До Дня вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру у «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» розкрили віраж у минуле «Ми маємо право на пам'ять про горе».

 Трагедія Бабиного Яру є спільною для всіх, хто живе в Україні. Вона немає національних ознак чи терміну давності, і наш обов’язок – не лише з гідністю вшанувати пам’ять загиблих, але й не дати забути молодому поколінню, скільки крові було пролито на цій землі. Адже, лише пам’ятаючи історію, можна зрозуміти ціну справжнім цінностям – життю і свободі людини.



НАРАДА БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

 

28 вересня 2023 року відбулася он-лайн нарада бібліотечних працівників «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» на передодні професійного свята.

Відкрила нараду начальник відділу культури та туризму Липоводолинської селищної ради – Любов Дикань, яка представила нових працівників сільських бібліотек-філій в зв’язку з кадровими змінами та привітала бібліотекарів з прийдешнім Всеукраїнським днем бібліотек, подякувавши за роботу всім учасникам он-лайн зібрання.

Продовжилась нарада виробничими питаннями, обговоренням роботи бібліотек в осінньо-зимовий період та спілкуванням у формі запитання – відповідь.




пятница, 22 сентября 2023 г.

ХУДОЖНИК, ПЕДАГОГ, ЛЮДИНА

 

Це дуже дивне і вкрай неправильне явище – мати неймовірного таланту митців, яких майже... ніхто не знає (окрім колег по цеху).

До 95-річчя з дня народження, ми з гордістю згадуємо і знайомимо вас з уродженцем Сумщини, митцем, художником, педагогом – Миколою Стороженком.

Його творчість надзвичайно різнобічна і цікава. Він себе реалізовував не тільки як художник, а як і монументаліст. У нього багато мозаїк, які ще поки не знані у світі. Він був одним з перших серед тих, хто втілював у художніх творах образи довгий час замовчуваних діячів науки і культури. Це не просто ілюстрації, а це глибоке проникнення художника у світ героїв, українську ментальність. Роботи виконані у техніці енкаустики, у якій сполучною речовиною для фарб є віск, віртуозно володів різними художніми техніками. Близько 40 років викладав у Київському державному художньому інституті Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

За розписи церкви Миколи Притиска на Подолі художника нагородили Золотою медаллю Академії мистецтв України. Найбільшу відомість художнику принесли такі його роботи як монументальне панно «Осяяні світлом» (1978-1989, Інститут фізики НАНУ); композиції «Т. Шевченко і світ» (1988) та «Світло волі» (1989, Національний музей Тараса Шевченка); мозаїка «Україна скіфська – Еллада степова» (1990-1992, пансіонат «Гілея» у смт Лазурне Херсонської області); сакральні композиції  у церкві Миколи Притиска в Києві («Трійця», архангели «Гавриїл», «Михаїл», «Рафаїл», «Уриїл», «Св. Миколай Мерлікійський», «Св. княгиня Ольга,1998-2000); станкові твори «Орфей і Евридика» (1993), «Офіра Гонти» (1994), триптих «Земний хрест», «Різдво», «Воскресіння» (1995) та інші.

Також йому належать ілюстрації до видань «Українські народні казки» (1982-1985), до творів Михайла Коцюбинського, Панаса Мирного, Івана Франка, Лесі Українки та ін. За ілюстрації до казки «Котигорошко» з «Українських народних казок» Микола Стороженко у 1988 році удостоєний Шевченківської премії.


БУЛА У ЇХНЬОМУ ЖИТТІ ВІЙНА

 

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Це дата вшанування подвигу партизанів у період Другої світової війни. Головним  центром формування партизанських загонів була Сумська область. Тут партизанам було зручно діяти через велику площу лісів.

До цього дня у «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» представлено екскурс у минуле «Була у їхньому житті війна». В фонді книгозбірні є достатньо літератури, де розповідається про подвиги партизан під час Другої світової війни: С. Ковпак «Від Путивля до Карпат», «Бойовими шляхами партизанів-ковпаківців» (документальні матеріали), «Путивльщина в роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945» (Збірник документів і матеріалів) та ін. Запрошуємо до перегляду!

пятница, 8 сентября 2023 г.

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ПОЛЕГЛИМ

 

80 років тому, 9 вересня 1943 року, Липову Долину звільнив від нацистів тридцять третій стрілецький полк. Першим в село прорвався танк Т-34 (командир, білорус Григорій Тирін), а 13 вересня було повністю визволено Липоводолинщину від німецько-фашистських загарбників.

Це визначна дата в житті жителів Липоводолинщини, бо увібрала в себе мужність, героїзм, самопожертву воїнів-визволителів, партизанів, нескореного населення липоводолинців в боротьбі з ворогом.

З нагоди вшанування звільнення селища Липова Долина від нацистів в «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» підготовлено історичну хронічку «Вічна пам'ять полеглим».

Схиляємо голови перед пам’яттю загиблих, перед усіма, хто, визволяючи міста і села нашої Батьківщини, наближав День Перемоги.