четверг, 30 декабря 2021 г.

ВІТАЄМО З НОВИМ РОКОМ!

 

Хочеться всім побажати, щоб в прийдешньому році з нами сталося те саме диво, про яке ми всі так мріємо. Хочемо щоб у кожного воно було своє, але  обов'язково найнеобхідніше і найважливіше.

Бажаємо, щоб всі ми були живі і здорові, щоб займалися тим, що приносить нам задоволення. Бажаємо досягати нових вершин і самореалізовуватися. А ще хочемо побажати побільше радісних моментів, які переходять в приємні спогади, і зустрічей з відданими друзями і улюбленими домочадцями.




четверг, 23 декабря 2021 г.

ЩЕДРИЙ ВЕЧІР! ДОБРИЙ ВЕЧІР!

 

Різдвяно-новорічні свята – найулюбленіша    пора  всіх  українців,  які ваблять таїнством, очікуванням дива, наповнюють радістю. В народі кажуть:  «Від Різдва до Маланки звучать щедрівки та колядки».

За традицією, щедрувати-маланкувати, колядувати  здавна велося  з 7 по 13 січня. В ці дні ходять від хати до хати з побажанням щастя, здоров’я всім членам родини, розквіту господарства та великого врожаю.

В «Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка» розгорнута віконна виставка-привітання «ЩЕДРИЙ ВЕЧІР! ДОБРИЙ ВЕЧІР!», яка нагадує читачам про звичаї і традиції українського народу, які ми свято бережемо і шануємо!  Тож будете поблизу  нас, заходьте щедрувати!


среда, 22 декабря 2021 г.

РІЗДВЯНІ ФАНТАЗІЇ

 

Новий рік – чарівний час! Час, коли більшість з нас знову починають вірити в казку і в кожному з нас ніби прокидається маленька дитина.

Фото, зроблені в період новорічних свят, виходять особливо добрими, затишними і красивими.

Отож, хочете поринути в атмосферу казки? Хочете відчути наближення свят та Нового року? Тоді вам точно до нас!

Для Вас з 22 грудня 2021 року в «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка»  діють  новорічно-різдвяні фотозони «Різдвяні фантазії». Тільки тут і тільки на протязі новорічних та різдвяних свят ви зможете повірити у диво.

Приходьте з друзями та пориньте у справжню зимову казку! Всім щасливих свят!



вторник, 21 декабря 2021 г.

РІЗДВЯНІ ІСТОРІЇ З КНИЖКОВОЇ ШАФИ

 

В очікуванні зимових свят всім нам хочеться затишку, тепла, добра. Хіба не диво – захоплююча, цікава, яскрава книга?!

У  «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» є книги, які допоможуть створити атмосферу радості у вашому сімейному колі. Виставка-вернісаж  «Різдвяні історії з книжкової шафи» чекає своїх читачів. Адже мандрувати сторінками книг  не тільки цікаво, а й пізнавально.

"Різдвяна історія" Чарльза Діккенса переносить читачів у світ казки з привидами і нагадує усім: Різдво – час щирості та щедрості. Пригадати історію народження Ісуса та  відродити добро, милосердя, єднання сім'ї заради щастя й миру на планеті. Яке ж Різдво без  яскравої зірки, українських колядок, щедрівок, забав, тобто без Миколи Гоголя з його пригодами в Диканьці.

Хіба ж можливо пройти повз такі виставки, не прихопивши із собою для читання хоча б одну із представлених книжок. Думаємо, що ні…


понедельник, 20 декабря 2021 г.

НОВОРІЧНА КАЗКА ЗА СКЛОМ

 

Найбільш казковий час року – період новорічно-різдвяних свят. І це не дивно, адже ці свята вселяють у серце кожного надію на добро,  сподівання на краще майбутнє, віру у нові успіхи та перспективи.

А що робити, якщо немає новорічного настрою? Рецепт простий – завітати до бібліотеки!

У цей непростий рік, сповненого карантинних обмежень, «Публічна бібліотека  ім. Л.Новиченка» декоруючи приміщення перетворила буденність у магічне диво.

Поринути в атмосферу свята вам допоможе наша «Новорічна казка за склом».



вторник, 14 декабря 2021 г.

НЕХАЙ ЧОРНОБИЛЬСЬКА БІДА ОСТАННЯ БУДЕ НА ПЛАНЕТІ

 

Щороку 14 грудня Україна відзначає пам’ятну дату – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» підготовлено хвилину вшанування «Нехай Чорнобильська біда остання буде на планеті». Матеріали про Чорнобильську трагедію дозволяють осмислити катастрофу, розкрити правду про ті події, перейнятися людським болем, людськими стражданнями.  Тільки через багато років приходить до нас переосмислення масштабів цієї трагедії і подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Ми маємо зробити все, щоб у майбутньому подібні катастрофи ніколи не повторювались, а пам’ять про цих людей жила у наших серцях.


ВЕЧОРНИЦІ НА АНДРІЯ

 

Відшуміли, відгули Андріївські вечорниці в «Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка» на які зібралися дівчата та жінки селища. Проходили вечорниці як у давнину, в гарній українській оселі,  господиня свята розповідала про традиції вечорниць, приправивши їх нотками сучасності та гумору. На вечорницях лунала щира пісня, народні приказки та прикмети.

Випікали, прикрашали та кусали Калиту, а також всіх присутніх пригощали пирогами, узваром та каченою кашею, яку готували на святі з любов’ю до шановних гостей.

Кульмінацією вечора стали ворожіння. Дівчата закликали Долю, передбачали майбутнє і кожна дівчина десь глибоко в душі вірила, що в майбутньому все здійсниться.

Свято було наповнене щирими посмішками та позитивними емоціями і насамперед, справжнім українським колоритом.







четверг, 9 декабря 2021 г.

РОБОТА ВИЇЗДНОЇ БІБЛІОТЕКИ

 

9 грудня працівники «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» відвідали населені пункти Галаївець та Веселе з метою обслуговування населення книгою. В подальшому виїзди будуть проводитися згідно графіка.

с. Галаївець! Перший вівторок кожного місяця з  10.00 до 11.00.

с. Веселе! Перший вівторок кожного місяця з  11.00 до 12.00.

Замовити літературу можна за телефоном  0993566156

вторник, 7 декабря 2021 г.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

 

7 грудня відзначається день української хустки.

День української хустки почали відзначати з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Вінницькі активістки розпочали святкування дня, присвяченого українській хустці, 7 грудня 2019 року.

Започатковане свято з метою, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.

Дівчата та жінки раніше носили хустку впродовж усього року. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Вона також свідчила і про рівень достатку родини, адже заможні жінки покривали голову хустками із дорогих тканин, бідні – із дешевших.

Українська хустка – невідємна частина української культури та важливий елемент народного вбрання.

понедельник, 6 декабря 2021 г.

УВАГА! НОВІ КНИГИ!

 

Фонд бібліотек «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» поповнився новою літературою в кількості 45 примірників. Книги придбані за рахунок місцевого бюджету.

Ласкаво запрошуємо до книгозбірень!

 


воскресенье, 5 декабря 2021 г.

УКРАЇНСЬКИМ ЗБРОЙНИМ СИЛАМ СЛАВА НИНІ І ПОВІК

 

Щорічно 6 грудня в Україні відзначається День збройних сил. Дата свята обрана не випадково. Незабаром після здобуття Україною незалежності, 6 грудня 1991 року, був ухвалений закон «Про Збройні сили України».

Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у кривавих війнах та конфліктах від Київської Русі і до нашого часу.

З нагоди свята в Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка організовано відкритий історичний огляд «Українським Збройним силам слава нині і повік», присвячений мужнім захисникам Батьківщини. На експозиції розміщені матеріали про солдат і офіцерів Збройних сил, які гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків.