среда, 21 июля 2021 г.

ЛІТО, МОРЕ, СОНЦЕ, ПЛЯЖ – ЯКУ КНИГУ ВЗЯТИ У БАГАЖ

 

Літом чимало хто мріє про відпочинок коло моря, дехто – вирушити у захоплюючі подорожі до давно омріяних місць. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книжки? У книг канікул не буває!

У читальному залі Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка до послуг читачів представлена книжкова виставка «Літо, море, сонце, пляж – яку книгу взяти у багаж». Літо швидкоплинне. Тож не зволікайте порадувати свої літературні смаки!



среда, 14 июля 2021 г.

ГОСПОДИНІ НА ЗАМІТКУ

 

Ось і липень… Пора ягід та овочів у розпалі. Свіжими ними поласувати вдається недовго, тому прийшов час для консервування. Є  де проявити кулінарну фантазію та забезпечити сім’ю на всю зиму смачними вітамінами з банки.

На допомогу вправним господиням в цій справі прийде виставка-порада «Господині на замітку», яка організована в читальному залі Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка. За допомогою літератури, яка представлена на  виставці, ви зможете приготувати на зиму: смачне варення, повидло, компот, овочі, салати тощо. А також маєте можливість обмінятися рецептами з іншими користувачами бібліотеки.

Приходьте до нас, приносьте свої рецепти та переймайте досвід інших господинь. Пробуйте, експериментуйте і дивуйте своїх близьких смачненьким!






пятница, 9 июля 2021 г.

ЛИПОВОДОЛИНЩИНА ВАРТА ТОГО, ЩОБ ПРО НЕЇ РОЗПОВІДАТИ!

 

Липоводолинщина – рідний край, який завжди свято береже свої віковічні традиції рідної землі. Тут народилося багато чудових талановитих людей, які своєю працею, надбаннями та перемогами прославляють історію рідного краю, перлинами якого є унікальні природні та архітектурні пам’ятки. Липоводолинщина варта того, щоб про неї розповідати!

З метою розвитку туризму на території Липоводолинської селищної ради працівниками «Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка» Липоводолинської селищної ради було створено міні-проект «Бібліотечний туризм: пізнай свій край через бібліотеки» та розроблено туристичний маршрут «Липоводолинщина туристична: стежками рідного краю». В цьому туристичному маршруті взяли участь учасники клубу за інтересами «Надвечіря».

Розпочався маршрут в селі Суха Грунь і продовжився логічним кільцем – Московське-Беєве-Семенівка-Кімличка-Берестівка-Панасівка. В кожному селі нас любязно зустрічали бібліотекарі, які розповідали про історію сіл, його особливості та ознайомлювали з архітектурними пам’ятками та локаціями.

В селі Московське учасників туристичного маршруту зустріла Наталія Шульга, яка познайомила з картинною галереєю Василя Андрійовича Мельника  та експозицією про Михайла Мельника та Никанора Онацького, що знаходиться в Московському НВК.

Цікаву та пізнавальну екскурсію по селі Беєве провів місцевий краєзнавець, історик – Сергій Міняйло. Учасники маршруту прослухали розповідь про походження і заснування села, його історію від стародавніх часів до сьогодення, представив геологічну пам’ятку природи «Попів камінь» та скіфські кургани, які знаходяться на території села.

В селах Семенівка та Кімличка побували в дерев’яних  Архангело-Гавриїлівскій церкві та храмі Святого пророка Іллі.

В селі Берестівка відвідали оновлений памятник Герою радянського союзу – Григорію Шевченку та пам’ятний знак льотчиці Каті Зеленко. Ошатною територією та буянням різноманітних квітів зачарувала територія храму Різдва Присвятої Богородиці, де туристів зустрів його настоятель – отець Георгій.

Завершився екскурсійний маршрут в селі Панасівка відвідуванням могили В.І.Туманського.

Цією поїздкою учасники маршруту детально познайомилися з історією рідного краю та дізналися багато невідомого. Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати даний туристичний маршрут.










понедельник, 5 июля 2021 г.

СВЯТО ІВАНА КУПАЛА: ТРАДИЦІЇ СВЯТКУВАННЯ

 

З нагоди свята Івана Купала  в читальному залі Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка  для різних груп читачів представлена  книжкова виставка «Віночки завивайте на Купала поспішайте», де представлені  читачам енциклопедії  з українознавства, підручники  з  народознавства,  етнографії.  За допомогою виставки можна дізнатись з яких далеких язичницьких  часів прийшло до нас це свято.

Івана Купала (Купайла) – одне з найзагадковіших традиційних свят, що відзначалися в Україні за часів язичництва. Воно припадало на 7 липня (за новим стилем) і пов’язувалося з літнім сонцестоянням.  Ім’я ж святу дав Купайло – бог земних плодів, урожаю, добробуту та лікарських рослин. Основні обрядові дії цього дня називалися купаліями та відбувалися в ніч з 6 на 7 липня. Молодь ретельно готувалася до них: збирали дрова для вогнища, ставили обрядове дерево (часто це була верба), яке прикрашали  вінками та кольоровими стрічками, продовжувалося гуляння стрибанням молоді через багаття та пусканням вінків на воду.