четверг, 29 апреля 2021 г.

ВЕЛИКОДНІЙ ЯРМАРОК

 

Є багато свят, які полюбляють зустрічати українці. Але чи не найголовнішим є Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію, любов. Саме до Пасхи у великодній тиждень Публічна бібліотека ім. Л.Новиченка пропонує вашій увазі Великодній он-лайн ярмарок! Тож ярмаркуйте разом з нами!











среда, 28 апреля 2021 г.

ВЕЛИКДЕНЬ ВСІХ НАС НА ГОСТИНИ ПРОСИТЬ

 

Довгоочікуваний день Воскресіння Христового є для нас невичерпним джерелом життя і радості. Ця радість переповнює небо, землю, глибинні стихії, а також наші серця. Український народ, споконвіку шанобливо з безмірною любов’ю готується до приходу весни, наповнюючи час Великого Посту та Пасхальний період особливою турботою про оновлення власної душі, а також окрасу родинної оселі, предметів побуту, святкового столу, різноманітних атрибутів, що супроводять і підкреслюють значущість Великодня.

В читальній залі Публічної бібліотеки ім. Л.Новиченка розгорнута  книжкова виставка «Великдень всіх нас на гостини просить», де представлені матеріали, присвячені Світлому святу.

 






четверг, 22 апреля 2021 г.

ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ БІЛЬ ДОСІ В НАШИХ СЕРЦЯХ

 

Біль крізь роки… вже 35-ть минає від того дня, коли усе людство зрозуміло, що так званий «мирний атом» має бути абсолютно контрольований з боку людини, адже не терпить халатності та недбалого ставлення до себе…

Катастрофа на ЧАЕС призвела до непоправних соціальних, економічних і гуманітарних проблем: за екологічними наслідками аварія масштабувалася у планетарну трагедію: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.  Адже 30 країн світу піддалися радіаційному забрудненню, 8,5 мільйонів людей постраждали, а більше 100 тисяч – померли. Слід зазначити, що в Україні від Чорнобильської аварії постраждали 1 млн 769 тис осіб. З них 188 тис – це ліквідатори катастрофи на ЧАЕС, 1 млн 588 тис потерпілі та близько 2,5 тис люди, які брали участь у ліквідації наслідків інших аварій.

Все далі відходять від нас події пов'язані з Чорнобилем. Але ніколи вони не зітруться з пам'яті тих, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху  на атомній електростанції, рятуючи людство від жахливої трагедії.

Серед них і житель с.Московське Липоводолинської селищної ради Олександр Явтушенко, який  поділився своїми спогадами про перебування  в чорнобильській зоні з працівниками Публічної  бібліотеки ім. Л.Новиченка.

Олександр Олександрович в ті роки працював дільничним інспектором міліції у Липоводолинському РВВС, коли надійшло повідомлення про чорнобильську катастрофу. Йому сказали нести там службу з початку травня, але відрядження трішки відклалося і на новому місці служби він перебував з 10 червня по 7 липня 1986 року.

- "Нас із Сумщини було 120 чоловік, ми змінили міліціонерів із Рівненщини", - розповідав Олександр Явтушенко. У нас було два завдання: стояти на КПП із дозиметрами, впускати і випускати людей та техніку та заїжджати у 30-ти кілометрову зону та патрулювати вулиці, аби не було крадіжок.  Сумно було дивитися на покинуті будинки, вулиці, прикрашені святковою атрибутикою. По всьому було видно – жителі населених пунктів не думали, що вони сюди не повернуться.

Захищала від радіації лише маска, і хоча й знали вже про небезпеку, ніхто через три дні перебування в зоні аварії не сприймав її, як щось загрозливе, працювали і все.

Пригадується і культурна програма для ліквідаторів. Поблизу знаходилася база відпочинку "Зелений мис" і там відбувалися концерти. Один із них за участю Алли Пугачової, інший – Станіслава Говорухіна, з яким вдалося поспілкуватися особисто. Якраз це запам'яталося надовго.

Нам вдалося поспілкуватися з одним з учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Олександр Олександрович, як і решта його побратимів по нещастю не дуже любить згадувати про цей період свого життя. Він був важким і незрозумілим для всіх, хто віч-на-віч зіткнувся з "мирним атомом" на чорнобильській землі. Фото з особистого архіву Олександра Явтушенка.

 






Відео для перегляду



БОЛЕМ ЧОРНОБИЛЯ СЕРЦЕ БОЛИТЬ

 

26 квітня 1986року… Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою. Ось уже 35 років ця невигойна рана ятрить українську землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров’ю мільйонів українців. Наслідки Чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

У Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка розміщена книжкова виставка-факт «Болем Чорнобиля серце болить», на якій розміщені документальні і художні твори, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії, фотографії тих, хто ціною власного життя врятував світ, статті з періодичних видань про соціальний захист постраждалих в аварії.









 

среда, 21 апреля 2021 г.

ЦІ ПОДАРУНКИ НЕБЕЗПЕЧНІ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

 

До Міжнародного дня Матері-Землі та Дня довкілля в  Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка представлена виставка-застереження «Ці подарунки небезпечні для здоров’я». Вона знайомить користувачів з екологічними проблемами України та світу, їх причинами, наслідками та шляхами подолання.






понедельник, 19 апреля 2021 г.

ТБІЛІСІ – КНИЖКОВА СТОЛИЦЯ СВІТУ – 2021 РОКУ

 

Щороку міжнародні асоціації на чолі з ЮНЕСКО обирають книжкову столицю світу. Рішенням консультативного комітету “Міжнародної книжкової столиці” на 2021 рік цей титул дістався столиці сонячної Грузії – Тбілісі. Офіційно святкування почнеться 23 квітня 2021 року, у Міжнародний день книги й авторського права.

2 листопада 2001 року на Генеральній конференції ЮНЕСКО була прийнята Резолюція 31с / 29 про створення проекту «Всесвітня Книжкова Столиця». Визначає міста-переможців Комітет, до якого входять представники ЮНЕСКО, Міжнародної асоціації видавців, Міжнародної федерації книгопродавців і Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ. До 2003 року міста номінувалися без громадського обговорення. Починаючи з 2004 року, переможці визначаються за допомогою громадського голосування.

Міста, яким випала така честь, мають певні зобов’язання, наприклад: популяризувати літературу, влаштовувати книжкові фестивалі, виставки; заохочувати дітей до читання за допомогою перетворення читання на ігровий процес. У теперішній час неабияк важливо популяризувати культуру читання серед молодого покоління, адже за ним – наше майбутнє. Задля цього створюють неабиякі умови: новітні технології стрімко розвиваються і щодня дивують нас новими підходами до виховання молоді. Такі щорічні заходи, як книжкові виставки, також неабияк поліпшують інтерес юнацтва до книжкового світу.

Програма міста Тбілісі має такий лозунг: “Отже, ваша наступна книга…”. Вона фокусується на використані сучасних технологій для популяризації читання серед молоді. Основна мета – зробити книжки доступними для усіх соціальних прошарків.

Віртуальна книжкова виставка «ТБІЛІСІ – книжкова столиця світу 2021» є яскравою окрасою Публічної бібліотеки ім. Л.Новиченка. Тож, шановні читачі запрошуємо до мандрівки книжковим містом!




Для перегляду відео переходь по силці

https://www.facebook.com/100027424805797/videos/808494296741390/


понедельник, 12 апреля 2021 г.

ІСТОРІЯ ЛЮДСЬКИХ СТРАЖДАНЬ

 

 

Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна державою. Саме тому Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів — пам’ятна дата, що відзначається громадськими організаціями та окремими органами влади як в Україні, так і за її межами. Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, з них більше 11 мільйонів були знищені.

У Публічній бібліотеці ім. Леоніда Новиченка представлена книжково-ілюстративна виставка «Історія людських страждань», вона містить літературу, що викриває злочини нацизму проти людства та вшановує подвиг борців антифашистського опору, видання Інституту національної пам’яті України, архівні матеріали та художні твори про сумні події в роки Другої світової війни.

Ми вклоняємося людям, які в пекельних муках  пройшли цей шлях, вистоявши найстрашніші випробовування, і віддаємо данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в стінах таборів смерті. Помолімося за їхні душі.



четверг, 8 апреля 2021 г.

ЯК ПРЕДСТАВИТИ КНИГУ, АБО ПРО НОВІ ФОРМИ РЕКЛАМИ КНИГИ

 

Всі ми звикли до звичайного способу зацікавити книгою – книжкової виставки. Це коли книги красиво стоять на поличках. Але зараз з'являються все нові і нові форми роботи в бібліотеках. Спочатку це були віртуальні виставки, а тепер – буктрейлер. Що ж це таке?

БУКТРЕЙЛЕР –  відео-анотація  книги, короткий відеоролик за мотивами книги. Основне його призначення – зацікавити, заінтригувати, привернути увагу потенційного читача і спонукати до читання. З цієї метою в Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка були проведені групові навчання для працівників сільських книгозбірень з дотриманням всіх карантинних вимог.

 Бібліотекарі розглянули та вивчили класифікацію, основні етапи та загальні принципи створення буктрейлерів. Закріпили нові знання практичними зайняттями та ознайомилися з основними програмами відеомонтажу.









 

среда, 7 апреля 2021 г.

У ЦАРСТВІ ЛІКАРСЬКИХ РОСЛИН

 

7-го квітня Міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров’я. Щорічно День здоров’я святкує майже 200 країн – членів Всесвітньої Організації Охорони Здоров′я. Глобальною ідеєю свята є поширення інформації про здоровий спосіб життя. До відзначення Всесвітнього Дня здоров’я в Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка  розгорнуто книжкову виставку ″У царстві лікарських рослин″.  На виставці демонструється література, яка висвітлює лікувальні властивості в сучасній фітотерапії для зміцнення фізичного здоров′я людини та ведення здорового способу життя.

У День здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим – якнайшвидшого одужання. Медикам – хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам – бути здоровими і життєрадісними! Зі святом Вас!