понедельник, 25 февраля 2019 г.

Створюй, спілкуйся та поважай: безпечний Інтернет починається з тобою


Ми живемо в епоху інформаційних технологій, які увійшли у життя кожного з нас. Ніхто не заперечуватиме, що тепер Інтернет відіграє важливу роль у житті людей. Просто вражає, скільки часу у нас забирає Інтернет.
 При цьому діти потрапили в Мережу значно раніше за дорослих. У наш час сучасна молодь вільно володіє можливостями Інтернету та мобільними телефонами, а школярі, можливо, не розуміють, як без цього жив світ 20 років тому. Розвиток сучасної глобальної мережі Інтернет дав поштовх у розвитку різного виду страхів для дітей та їхніх батьків.
На даний час Інтернет переповнений відео- та фотоматеріалами сумнівного характеру. Ні для кого не секрет, що там безкоштовно можна знайти інформацію будь-якого змісту, навіть інструкцію з виготовлення вибухівки.
Статистика криміналістів свідчить, що зростання агресивної поведінки підлітків безпосередньо пов'язана із систематичним переглядом сайтів в мережі Інтернет, які демонструють злочинні, агресивні дії (про вбивства, побиття та знущання над людьми).
З метою вивчення правил безпечного Інтернет користування в Інтернет-центрі центральної районної бібліотеки ім. Л.М.Новиченка для учнів місцевої школи проведено виховну годину  «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою», на яку була запрошена начальник сектору превенції Липоводолинського відділення поліції Вероніка Варга.
Разом з правцівником центру Наталією Товстою діти дослідили позитивні  і негативні сторони Інтернету, виконали вправи «Мозковий штурм», «Смакуй в Інтернеті», «Хто надіслав тобі листа», розглянули ряд незнайомих Інтернет-термінів. Продовжився захід виступом Вероніки Йосипівни, яка розповіла про шкідливі та небезпечні дитячі ігри, які можуть стати загрозою для життя. За допомогою практичних завдань слідуючим етапом було вивчення і засвоєння «Правил Інтернет безпеки». Слайд за слайдом діти розглядали «небезпеки», які чекають їх по той бік екрану та про шляхи їх подолання.
Закінчився захід переглядом повчального відео «Найжахливіший тиждень Петрика». А щоб закріпити матеріал, діти отримали виготовлений центром буклет «Інтернет – це частина твого життя. Зроби його безпечним!» та спільним гаслом «Вчіться користуватись Інтернетом із розумом».










пятница, 22 февраля 2019 г.

Підсумкова нарада бібліотечних працівників


22 лютого відбулася нарада бібліотечних працівників району «Підсумки роботи  комунального закладу «Липоводолинська централізована бібліотечна система»   за 2018 рік. Основні завдання організації бібліотечного обслуговування на 2019 рік». Відкриваючи  нараду, директор комунального закладу «Липоводолинська централізована бібліотечна система» Липоводолинської районної ради Світлана Лисенко відмітила, що аналізування роботи  бібліотечної системи – важливий фактор оцінки діяльності комунального закладу, визначення його ефективності, якості надання бібліотечних послуг, виявлення позитивних тенденцій розвитку та проблемних питань у сфері бібліотечного обслуговування населення району.
Детально проаналізували роботу бібліотечних установ за 2018 рік завідуюча відділом методико-бібліографічної роботи Валентина Мельник та методист І категорії по роботі з дітьми Лідія Мостова, наголосивши,  що ефективність роботи бібліотек, їхня роль в житті тієї чи іншої громади багато в чому залежить від авторитету бібліотекарів, їх уміння налагодити співпрацю у своєму регіоні. Творчий підхід бібліотекарів до роботи, інновація в їх діяльності, участь у районних конкурсах і акціях дає в результаті створення позитивного іміджу бібліотек.
На нараді йшлося також про результати поповнення і списання бібліотечних фондів та переведення їх на УДК  – доповідач  Таїсія  Лукіна, завідуюча відділом формування, збереження фонду, обробки документів та каталогізації.
На завершення директор комунального закладу  Світлана Лисенко  подякувала працівникам бібліотек за плідну роботу, тісну співпрацю з  головами сільських рад та мешканцями громад. 











вторник, 19 февраля 2019 г.

Україно! Честь і слава синам твоїм

З метою увічнення людської, громадянської відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, працівниками Липоводолинської центральної районної бібліотеки ім. Л. М. Новиченка був проведений урок патріотизму «Україно! Честь і слава синам твоїм» для учнів місцевої школи.
Бібліотекар разом з підлітками відновила хронологію подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у 2013-2014 роках. Присутні  згадали поіменно всіх Героїв Небесної Сотні та хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих. У заході лунали патріотичні вірші та пісні,  також була представлена документальна виставка «… в нас є народ України і Сотня Небесних братів».







четверг, 14 февраля 2019 г.

Урок мужності


Далекий грудень 1979 року… Далека, чужа країна Афганістан… Безглузда війна… Скільки смертей, скільки горя на десять років. 30 років минуло з того часу, коли вона закінчилася, але спогади колишніх солдатів та офіцерів залишилися живим болем, у їхніх душах все ще живе війна.
В центральній районній бібліотеці ім. Л.М.Новиченка для відвідувачів проведено урок мужності «Відлуння тих далеких днів сльозою на очах бринить», на який завітали воїни-афганці Іван Неволько та Сергій Стогній. Доля милувала їх. Вони повернулися живими.  Розповіді   про   страшні реалії війни перенесли присутніх на палаючу афганську землю. Разом з іншими воїнами-інтернаціоналістами наші земляки всім серцем сприйняли біль цієї країни, як свій і до останнього захищали інтереси її багатостраждального народу.
Під час виступів запрошених відбулося живе спілкування, де присутні мали змогу отримати відповіді на запитання, переглянути фото з домашнього архіву, подивитися відео презентацію тих подій.
Пам’ятати  про загиблих в Афганістані, шанувати живих – наш обов’язок. І ми маємо пишатися їхньою  мужністю, героїзмом, подвигом.













вторник, 12 февраля 2019 г.

Патріотична акція

Останнім часом увага українського суспільства прикута до долі військовополонених моряків, захоплених російською стороною у Керченській протоці за начебто незаконний перетин державного кордону Російської Федерації, яких держава-агресор протиправно утримує під вартою у слідчих ізоляторах міста Москви. Серед захоплених у полон моряків знаходиться уродженець села Глазове Шосткинського району, командир малого броньованого артилерійського катера «Нікополь», старший лейтенант Військово-Морських Сил Збройних Сил України Небилиця Богдан Павлович.
12 лютого 2019 року працівники центральної районної бібліотеки ім. Л.М.Новиченка організували в приміщенні селищної ради патріотичну акцію «Пам'ятай про тих, хто в полоні» в підтримку українських моряків.  До акції приєдналися селищний голова Сергій Нищета разом зі своїм колективом, начальник відділу культури і туризму Липоводолинської районної державної адміністрації Любов Дикань, працівники  фінансового управління Липоводолинської районної державної адміністрації та небайдужі жителі селища.
В Україні пишаються своїми героями – 24 моряками трьох суден ВМС. Вони не повинні полишати надії, вони мають вірити в те, що за них борються, їх пам’ятають, їх чекають вдома.







пятница, 8 февраля 2019 г.

Новинки з павутинки


Завдяки впровадженню новітніх інформаційних технологій бібліотечна галузь досить швидко розвивається й модернізується. Сьогодні Інтернет-центри бібліотек надають доступ до Всесвітньої мережі Інтернет і вже неможливо уявити сучасну книгозбірню без комп’ютерної техніки.
Фахівці центрів займаються вихованням інформаційної культури користувачів, вчать знаходити потрібну інформацію, допомагають в Інтернет-спілкуванні. Доповнюють свою роботу виставковою діяльністю і розробкою власних ресурсів – на допомогу навчальному процесу, самовдосконаленню, дозвіллю.
З цією метою в Інтернет-центрі центральної районної бібліотеки ім. Л.М. Новиченка оформлено стенд  «Новинки з павутинки». Виставка включає п’ять розділів. «Довідкове бюро для студентів», «Твій формат книги», «Відчиняйте двері в Інтернет», «Видавнича діяльність відділу інформаційних технологій», «Вивчай самостійно», кожен з яких містить корисну інформацію для певної категорії своїх відвідувачів.
Маючи «Інтернет-центр», який відповідає вимогам сьогодення, працівники нашої бібліотеки задовольняють будь-які наукові, професійні, освітні запити, завдяки чому збільшилася кількість користувачів, налагодилася співпраця з громадськими організаціями, навчальними закладами.









вторник, 5 февраля 2019 г.

Єдиний інформаційний день


Є події, дати та імена людей, які входять в історію країни. Саме такою подією є Українська революція 1917-1921 років.
На виконання розпорядження  голови Сумської обласної державної адміністрації «Про відзначення в Сумській області 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті  її учасників на період до 2021 року»  в центральній районній бібліотеці ім. Л.М.Новиченка проведений єдиний інформаційний день на тему «Видатні військові та державні діячі Сумщини в Українській революції 1917-1921 років».
Ми з правом можемо говорити, що свій слід в Українській революції залишили і наші співвітчизники. Сумщина є батьківщиною українських героїв і видатних творців Української революції. Ми повертаємо в нашу свідомість тих, які відстоювали у кривавій боротьбі з більшовиками право нашого народу вільно жити на своїй землі.







понедельник, 4 февраля 2019 г.

Презентація книги Алли Акіменко «Герої нашого часу. 19 історій ветеранів АТО»


Саме  про них, тих, хто переміг війну на війні, а потім переміг її в собі  вже в мирному житті, не дав жахливим спогадам  жодного шансу зіпсувати радість повернення -  книга Сумської  журналістки, письменниці,  члена  Національної Спілки журналістів України Алли Акіменко «Герої нашого часу. 19 історій ветеранів АТО», яку 1 лютого презентували працівники  центральної районної бібліотеки ім. Л.Новиченка на базі Берестівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Перегортаючи сторінки книги,  ми знайомимося з нашими Героями, уродженцями Сумської області – Ігорем Лугиною, Сергієм Кознієнком, Едуардом Пінчуком, Юрієм Жуковим, Андрієм Пасюгою, Юрієм Негребою, Дмитром Лисенком, Юрієм Корхом, Юрієм Сусло, Миколою Мамайко, Дмитром Висоцьким, Миколою Цегельником, Володимиром Гейком, Дмитром Яновським, Олександром Карпенком, Олександром Черненком, Олександром Мірошниченком, Мирославом Ляшком і Андрієм Косенком. 19 історій і всі об’єднані в спільну мету – захист України, захист своєї родини і усіх нас.
«Найважче було розговорити героїв книги, адже в кожного з них свій біль, який словами не опишеш», – розповіла під час презентації  сумська журналістка Алла Акіменко, яка працювала над книгою близько півроку. Вона об’їздила усі 18 районів області та обласний центр, зустрічалася з хлопцями, їх родинами, друзями.
Герой однієї з 19 розповідей – Дмитро Висоцький – уродженець с. Берестівка, десантник, позивний «Бард». «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни» Указом Президента України 4 грудня 2014 року Дмитро нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
На презентації книги була присутня Ірина Михайлівна, мама Дмитра.
Зі словами щирої вдячності за мирне небо над нами до всіх присутніх в залі звернулися  Іван Яременко – голова Липоводолинської районної державної адміністрації, Віктор Литвиненко – голова Липоводолинської районної ради, Любов Дикань – начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації, Віктор Гречаник – директор школи.
Яскравим доповненням заходу стали патріотичні пісні у виконанні Дмитра Хіляя, культорганізатора комунального закладу «Липоводолинський районний будинок культури».