понедельник, 23 декабря 2019 г.

Горить зоря поезії над краєм, і рідне слово світиться у ній…


Вже в котре літературно-мистецька вітальна «Гостини для душі» зібрала любителів та шанувальників поезії. В читальному залі центральної районної бібліотеки ім. Леоніда Новиченка відбулася презентація збірки «Мелодія липового цвіту» творів авторів Липоводолинської літературної студії ім.Федора Швіндіна, що діє при редакції районної газети «Наш край». Колективна збірка включає твори 15 авторів поезії  Липоводолинщини.
Книга видана за фінансової підтримки  директора ТОВ Беєве Івана Сала. Упорядниками є редактор районної газети «Наш край» Наталія Шутько та голова літературної студії ім. Федора Швіндіна Надія Ралко.
Ведуча заходу познайомила присутніх із творчістю місцевих поетів.  Основна тематика поетичних і прозових творів, які лунали на презентації – любов до рідної землі, оспівування людини-трудівника та людини-патріота, і, звичайно, кохання.
Наталія Шутько відзначила важливість виходу у світ цієї книги. Це неабияка подія для людей, які дійсно люблять свій рідний край та оспівують його у своїх творах, адже головна місія митця на землі – утверджувати життя  й красу, цілком і повністю віддавати свій талант людям. Книга була подарована всім шкільним та сільським бібліотекам  району.















пятница, 20 декабря 2019 г.

Грудень – що не день, то свято


Хоч народне прислів’я і стверджує, що «сумний грудень і свято і будень», але саме останній місяць року налаштовує кожного з нас на оптимістичну хвилю. Зимовий цикл свят є найбільш популярним і очікуваним в народі. Люди говорять: «Грудень святами багатий!» «Або що не день, то свято». "Зима прийшла і свята привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято.
В один з найулюбленіших свят дорослих і дітей – День святого Миколая –читальний зал центральної районної бібліотеки ім. Леоніда Новиченка зібрав усіх бажаючих на гостинні посиденьки «Грудень – що не день, то свято».
До уваги глядачів представлена розповідь  та відео презентація про зимові календарно-обрядові звичаї та свята, що святкували з давнини наші пращури. Кожне свято, про яке йшла розповідь супроводжувалось іграми та обрядами, які відтворювали гості святкування,  з задоволенням брали участь у грі «Ловець», «Заміси калиту», «Вареник-пирхунець». Хвилини гумору  і веселого настрою додала сценка «Катерина не винна».
7 грудня в День Великомучениці Катерини в Україні започаткували  святкування Дня української хустки, яка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом. Окрасою заходу була виставка та  гості в українській хустині. Кожна з жінок розповіла про історію своєї хустки, її значимість та  цінність для своєї родини.
Всі охочі із задоволенням взяли участь у майстер-класі з виготовлення новорічних іграшок та різдвяного віночка з природних матеріалів.
Доповнили захід книжкова виставка «У вихорі зимових свят» та фруктова ялинка, яка пригощала всіх присутніх мандаринками, діти, з вуст яких лунали вітання та фотозона в народному стилі.





















вторник, 10 декабря 2019 г.

Для всіх права повинні бути рівними, а обов’язки взаємними


Дитинство – найважливіший і неповторний період у становленні особистості. Будь-яка людина, починаючи з самих юних років, стикається з ситуаціями, коли необхідно знати свої права. З метою формування правового світогляду підлітків працівники центральної районної бібліотеки ім. Леоніда Новиченка запросили учнів місцевої школи на годину спілкування з елементами тренінгу «Для всіх права повинні бути рівними, а обов’язки взаємними».
В дружній атмосфері, розпочавши з вправи «Знайомство», учні пройшли вже відомий  матеріал про права і обов’язки дітей, обговорили значущість таких важливих документів, як Декларація прав дитини та Конвенція ООН про права дитини, які закони захищають і охороняють дітей у нашій країні. Виконали ряд тренінгових вправ – мозковий штурм «Мої права», «Нитка життя», «Ливарпамен», роботу в групах «Порушення прав дитини». За допомогою теоретичного і практичного матеріалу тренінгу, який мав на меті закріпити знання в правовій сфері, учні краще пізнали себе, усвідомили глибинний зміст і суть прав дітей, навчитись аналізувати, регулювати свою поведінку, ознайомитися з правилами та механізмом захисту прав людини, навчилися діяти в різноманітних життєвих ситуаціях у відповідності з нормами права.













четверг, 5 декабря 2019 г.

Нарада бібліотечних працівників


5 грудня на базі центральної районної бібліотеки ім. Леоніда Новиченка відбулася нарада бібліотечних працівників «Планування роботи бібліотеки на 2020 рік: пріоритети діяльності в роботі з громадою».
Відкрила нараду директор комунального закладу «Липоводолинська централізована бібліотечна система» Світлана Лисенко, яка наголосила на тому, що сучасна бібліотека має служити потребам громади, надихати і забезпечувати комфорт її жителям. Вона є просвітницьким, інформаційно-аналітичним центром книги і читання, місцем для спілкування, дискусій і проведення інтелектуального дозвілля.
Завідуюча методико-бібліографічним відділом центральної районної бібліотеки Валентина Мельник ознайомила присутніх із пріоритетними напрямками діяльності у 2020 році, впровадженням сучасних форм бібліосервісу у практику роботи.
Фахівці районної бібліотеки надали консультації з окремих питань планування роботи сільських бібліотек.
Працівники сільських книгозбірень  взяли активну участь в обговоренні складання планів роботи на 2020 рік  та функціонування їхніх закладів в умовах децентралізації.









четверг, 28 ноября 2019 г.

КОЛИ БУЛИ МИ МОЛОДИМИ…


Кожне покоління вважає, що історія починається з нього. А іноді буває дуже хочеться взяти і повернутися назад:  як там жили люди, чи були задоволені життям, як одягалися, що слухали, які фільми дивилися. І взагалі, чи були вони щасливими?  Але це не можливо і все ж…
Працівники центральної районної бібліотеки ім.Л.Новиченка підготували та провели ретро-вечірку «Коли були ми молодими…», де надали змогу всім присутнім на заході повернутися  в часи 80-90-х років, побувати на святі спогадів і ностальгії.  Вісімдесяті – це не просто відрізок історії. Це цілий всесвіт, особливий погляд на світ і стан душі… Вісімдесяті – це назавжди…
Протягом святкового вечора з вуст ведучої лунала розповідь про те, що було популярним у 80-90-ті,  присутні мали можливість позмагатися в конкурсних програмах і просто повернутися в ностальгію тих років. На заході звучали хіти у виконанні популярних в  ті часи виконавців, демонструвалися уривки з улюблених кінофільмів. На мультимедійному екрані транслювалася  мода і стиль,  побут та кадри з життя ХХ століття.
Родзинкою «вечірки» були самі гості, які виконали обов’язкову умову заходу, завітавши на святкування в одязі тих років. Найцікавіші образи відтворили Любов Пось, Світлана Прихідько, Галина Іщенко, Любов Плісенко, Любов Петраш, Надія Синько, Віра Мельник та Галина Козлова.
Доповнювала захід  фотозона,  яка   по можливості відтворила  побут тих часів. Окрасою заходу були пісні  у виконанні Олександра Гришина та Юлії Олещенко.
Самі розумієте, що детально розповісти за такий короткий час про життя цілого покоління неможливо. Це був зовсім інший час. У чомусь тоді було складніше, щось видавалося простішим… Але ж не ми обираємо свій час, а він – нас.



















понедельник, 25 ноября 2019 г.

Свічка, яка ніколи не згасає


До Дня пам’яті жертв Голодоморів, з метою увіковічнення пам’яті по тих, хто прийняв мученицьку смерть в 1932-1933 роках бібліотекарі Липоводолинської центральної районної бібліотеки ім. Леоніда Новиченка провели історичний реквієм «Свічка, яка ніколи не згасає».
Працівники  книгозбірні розповіли школярам про цю страшну трагедію, яка торкнулася майже кожну українську сім’ю. Познайомили їх з спогадами жителів селища Липова Долина про часи голодомору.







среда, 20 ноября 2019 г.

Рідне слово поєднало серця


В черговий раз в приміщенні центральної районної бібліотеки ім. Леоніда Новиченка відбувся районний конкурс  читців – шанувальників рідної мови «Рідне слово поєднало серця». Метою заходу є популяризація творів українських  майстрів поетичного слова та формування духовних цінностей молодого покоління,  розвиток основ виразного художнього читання і культури слова, формування умінь і навичок , спрямованих на вираження особистих почуттів засобами мови, літератури і поезії, виявлення та підтримка поетичних, літературних і театрально-мистецьких здібностей жителів району.
Цьогоріч участь в конкурсі приймали 21 учасник з 18 сіл району. Конкурсна програма учасників включала два твори на вільну тему. Учасники конкурсу добре підготувалися, показали свій високий рівень виконавської майстерності, сценічну культуру та естетику сценічного одягу.
З вітальним словом до учасників конкурсу звернулася директор комунального закладу «Липоводолинська централізована бібліотечна система» Липоводолинської районної ради Світлана Лисенко.
 Майстерність читців художнього слова оцінювало компетентне журі в складі Юлії Шапран – начальника  відділу освіти, молоді і спорту           Липоводолинської ОТГ, голова журі,  Людмили Ваглай  – завідувача сектору інформаційної, туристично-краєзнавчої роботи, Наталії  Шутько – редактора районної газети «Наш край», Світлани Кравець  – бібліотекаря  І категорії Берестівської сільської  бібліотеки,  Ольги Недосип – художнього  керівника комунального закладу «Липоводолинськи районний будинок культури».
Переможцями в молодшій віковій категорії  вийшли: Головко Домініка (с. Яснопільщина) – 1 місце; Кравченко Арсеній (с. Лучка) – 2 місце; Шарлай Діана (с. Калінінське) – 3 місце.
У середній віковій категорії: Цебро Валентин, Кононенко Андрій (с. Синівка) – 1 місце; Микитенко Мирослав (с. Підставки) – 2 місце; Олещенко Аміна (с. Беєве) – 3 місце.
У старшій віковій категорії: Вертій Юлія (с. Семенівка) – 1 місце; Залізняк Оксана (смт. Липова Долина) – 2 місце; Коновал Світлана (с. Яганівка) – 3 місце.
 Приз глядацьких симпатій отримав Моршна Артем (с. Яганівка).                         

















пятница, 15 ноября 2019 г.

Годі плакати – вишнево усміхаймося


На черговій зустрічі літературно-мистецької вітальні «Гостини для душі» знову зібралися шанувальники  українського слова, яка приурочена 130-й річниці від дня народження  письменника-сатирика Остапа Вишні, уродженця Сумщини.
Ведуча заходу познайомила присутніх з окремими епізодами з життя письменника: злиденне дитинство, пекло концтаборів ГУЛАГу, дві світові війни…  Павло Губенко (псевдонім Остап Вишня) – письменник унікальної популярності, улюбленець багатьох поколінь українського народу.  І сьогодні ми хочемо пам’ятати Вишневу Усмішку, Сонечко у Віконці. Нехай воно не помирає, бодай, у наших серцях…
Працівники  центральної районної бібліотеки ім. Леоніда Новиченка зачитали окремі відомі твори сатирика.
Продовжив засідання наш поет-сатирик Володимир Головко, який  сьогодні дарує усмішку людям. Це і гуморески, і привітання в сатиричній  формі, які автор черпає з життя.
З хорошим настроєм та масою позитивних емоцій запрошені покидали стіни бібліотеки.