четверг, 10 декабря 2015 г.

Районний семінар-практикум «Планування та звітність бібліотеки. Нові напрямки роботи ЦБС у світі сучасних вимог».

 10 грудня 2015 року на базі  ЦРБ  ім.Л.Новиченка для працівників сільських бібліотек-філій проведено районний семінар-практикум «Планування та звітність бібліотеки. Нові напрямки роботи ЦБС у світі сучасних вимог». Відкрила семінар директор Липоводолинської ЦБС С.Лисенко,  яка наголосила на тому, що сьогоднішні реалії ставлять перед бібліотечними працівниками нові вимоги, змушують їх працювати з людьми і для людей.
Провідні спеціалісти ЦРБ  і РДБ надали ряд консультацій по звітності за 2015 рік та особливостях  планування на 2016рік. Так, завідуюча методико-бібліографічним відділом ЦРБ В.Мельник зупинилася на основних напрямках роботи на наступний рік, звернула увагу присутніх на інноваційні форми і методи роботи, які слід включити до річних планів роботи.   Заступник директора ЦБС по роботі з дітьми С.Худолій та методист I категорії  Л.Мостова  наголосили на основних пріоритетах роботи бібліотек з дітьми на 2016 рік.
     Окремим пунктом семінару виділена презентація книги сумського автора Є.Положія «Іловайськ», яку нещодавно придбали районні книгозбірні за власні кошти. Н.Гуржій, провідний бібліограф ЦРБ зупинилася на тому, що нова   книга Євгена Положія « Іловайськ» - художня розповідь десятків очевидців, з якими автор особисто спілкувався. Частина людей згадується під своїми іменами або позивними, частина під вигаданими, але у них є прототипи.  В ході розповіді вона більш детально зупинилася на одному з розділів книги.  Як говорить сам автор, в книзі багато жахіть, але війна  - це не концерт. Наші бійці мали мужність пережити Іловайський котел. Ця  книга про мужність і боягузтво, про подвиги та зраду, про неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів. Книга, що розкриває правду війни.
    Закінчився семінар-практикум практичними заняттями по заповненню електронної звітності.







среда, 9 декабря 2015 г.

Виховна година «Мій улюблений світ без насильства»

З метою привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, з 25 листопада по 10 грудня 2015 року в Україні проводилася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Працівники ЦРБ ім.Л.М.Новиченка приєдналися до цієї акції та провели виховну годину «Мій улюблений світ без насильства» з учнями 8-Б класу (класний керівник Мостова З.О.) місцевої спеціалізованої школи.
На зустрічі бібліотекарі Л.Лисенко і Л.Бойко донесли до присутніх, що насилля – є порушенням прав людини, адже 95 відсотків потерпілих від домашнього насилля – це жінки, а у 75 відсотків випадків страждають саме діти. При чому мова йде не лише про явні форми фізичного насилля, але й про його скриті форми. Насилля не завжди можна побачити, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому. Але, якщо бути уважним, тоді є шанс розпізнати його…

По закінченню виховної години були проаналізовані ситуації, які відбуваються в повсякденному житті підлітків. Школярі активно і зацікавлено взяли участь у обговоренні. Також був представлений тематичний стіл «Мої права – моє життя». Від організаторів учні отримали «Пам’ятки дітям”.



пятница, 20 ноября 2015 г.

Від революції Свободи до Революції Гідності

         З метою вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року -  лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювання любові до Батьківщини, збереження та донесення до школярів об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України, працівниками Липоводолинської ЦРБ ім.Л.М.Новиченка була проведена година історичної правди «Від революції Свободи до Революції Гідності», присвячена Дню Гідності та Свободи, який в державі  згідно указу Президента України святкують 21 листопада.
           Слухачами були учні 10-Б класу місцевої школи. Бібліотекарі ознайомили підлітків з історією виникнення свята, пояснили поняття «гідність» та «свободи». Хвилиною мовчання та запаленням свічок під пісню «Пливе кача» всі присутні вшанували пам'ять трагічно загиблих понад 100 людей – Героїв Небесної Сотні…
        До уваги дітей була представлений тематичний стіл «День, що змінив нашу країну». Учнів зацікавив фотоальбом «Люди Майдану. Хроніка», який висвітлює ці трагічні події в історії України. Вони ще раз згадували ті чорні місяці, переглядаючи сторінки книги.

       На заході панував патріотичний настрій школярів, відчувалася любов та повага до тих, хто виборюючи свободу й нове життя для України, заплатив страшну ціну : своє життя. 



Семінар бібліотечних працівників

Метою патріотичного виховання є становлення громадянина - патріота України, готового самовіддано розбудовувати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, знати свої права і обов’язки, цивілізовано відстоювати їх, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві.
Саме цій темі приурочений районний семінар бібліотечних працівників проведений на базі центральної районної бібліотеки ім.Л.Новиченка. Відкрила семінар директор Світлана Лисенко, яка акцентувала увагу присутніх на тому, що зусилля бібліотекарів сьогодні повинні бути спрямовані на утвердження в державі патріотизму, національної гідності, готовності відстоювати інтереси держави.
Завідуюча методико-бібліографічним відділом ЦРБ Валентина Мельник ознайомила бібліотечних працівників району з формами і методами бібліотечної роботи по героїко-патріотичному вихованню, та презентувала літературну збірку «Ми сильні духом – українські люди», в якій зібрані вірші місцевих поетів про події на сході України та учасників АТО.
Змістовними були виступи заступника директора ЦБС по роботі з дітьми Світлани Худолій та провідного бібліографа ЦРБ Надії Гуржій.
Присутні на семінарі мали можливість переглянути мультимедійні презентації з досвіду роботи своїх колег (Яганівська, Берестівська, Лучанська та Синівська сільські бібліотеки) по героїко-патріотичному вихованню. Завідуюча відділом обслуговування Валентина Ткач провела презентацію бібліотечної виставки «Ви наші герої», яка розгорнута в читальному залі ЦРБ ім. Л.М.Новиченка.
Заключним акордом семінарського заняття став майстер-клас по виготовленню червоного маку, який являється символом українського народу в своїй боротьбі за незалежність. Провела його завідуюча Синівським філіалом Валентина Костян.

На завершення семінару Світлана Лисенко ознайомила присутніх зі змінами до «Положення про проведення районного конкурсу читців-шанувальників рідної мови «Рідне слово поєднало серія»», який в цьому році присвячений пам’яті героїв Майдану та захисникам Вітчизни.

среда, 18 ноября 2015 г.

Юні краєзнавці завітали до бібліотеки

    В рамках проведення дослідницької роботи з питань краєзнавства учні Синівської загальноосвітньої школи Рибалко Каріна та Підлісний Сергій разом зі своїм педагогом Ралко Надією Миколаївною завітали до цетральної районної бібліотеки ім. Л. Новиченка. Надія Миколаївна педагог, краєзнавець прагне виховувати учнів у дусі любові до рідного краю. Тема краєзнавчої розвідки  - «Краєзнавча спадщина А. Близнюка». Провідний бібліограф ЦРБ Гуржій Н.М. ознайомила юних дослідників з краєзнавчим куточком, фондом краєзнавчої літератури бібліотеки. Вони мали змогу використати для своєї роботи зібраний у папки- досьє краєзнавчий матеріал. Попрацювали вони і з краєзнавчою картотекою статей. На закінчення зустрічі учасники висловили подяку працівникам бібліотеки за надану допомогу у проведенні пошукової роботи з історії малої батьківщини.


пятница, 30 октября 2015 г.

Літературно-мистецька вітальня “Гостини для душі”

Гостини для душі”  - таку назву має літературно-мистецька вітальня, щойно відкрита в Липоводолинській центральній районній        бібліотеці ім.Л.М.Новиченка. В читальному залі зібралися працівники культури, члени літературної студії ім..Ф.І.Швіндіна, працівники редакції районної газети  «Наш край” та активні читачі бібліотеки. “Мета такого об”єднання, – говорила у вітальному слові  директор  ЦРБ С.А.Лисенко, – згуртувати навколо себе творчу еліту селища та сіл району: поетів, художників,  музикантів, які  щедро діляться своєю майстерністю, умінням творити красу  українського  мистецтва слова і пензля та донести ці джерела духовності до людей. Літературно-мистецька вітальня гостинна для всіх, кому не байдуже рідне слово, пісня, традиції українського народу. Адже все, десь у глибині душі переболіле, пережите, в результаті виливається в поетичні рядки, музику, полотно… Ми  хочемо бачити тут не лише людей з досвідом, але й поетів-початківців. Саме в стінах бібліотеки є можливість творчо реалізуватися тим, хто відчуває у собі натхнення і бажання створювати шедеври мистецтва і ділитися ними”.
Обрана громадська рада вітальні, в яку ввійшли Лисенко С.А. – директор ЦРБ ім.Л.М.Новиченка, Сенченко К.П. – голова літературної студії ім.Ф.Швіндіна, Ралко Н.М. – вчитель Синівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., Шутько Н.Г. – заступник редактора районної газети  “Наш край”, Міщенко В.В. – місцевий поет.

Цього ж дня відбулася зустріч учасників вітальні з педагогом, письменницею, дипломантом  Міжнародного конкурсу ім.. П. Кускова, головою Роменської міської громадської організації «Літературне  об’єднання  «Дивослово”, членом Міжрегіональної  спілки письменників  України, депутатом Роменської міської ради трьох скликань, уродженкою с.Лучки нашого району Тетяною Лісненко, яка  є автором  10 поетичних збірок. Присутні мали чудову можливість поспілкуватися з автором, ознайомитися з життєвим та творчим шляхом поетеси, насолодитися її  прекрасними віршами. Поезія пані Тетяни щира і пристрасна. В ній биття гарячого і доброго серця, сповненого полум’яним коханням, тривогою за долю України. Усіх присутніх у залі до глибини душі зворушили багатогранний талант та щедрість душі цієї людини. Поетеса подарувала книги з автографом ЦРБ ім.Л.Новиченка та прихильникам  її таланту. Учасники вітальні щиро дякували пані Тетяні за приємні хвилини спілкування, побажали всіляких гараздів, любові, світла, творчої наснаги, нових поезій, і ,звичайно нових збірок.



пятница, 23 октября 2015 г.

Інформаційна година «Революція на граніті: молодь у боротьбі за незалежність»

З метою вшанування патріотизму і мужності молоді у відстоюванні своєї громадянської позиції  1 жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначення 25-річниці Студентської революції на граніті - масової студентської акції.
У рамках заходів присвячених відзначенню цієї дати в Липоводолинській центральній районній бібліотеці ім. Л. Новиченка було проведено інформаційну годину «Революція на граніті: молодь у боротьбі за незалежність». Провідний бібліограф Гуржій Н.М. познайомила учасників з історією проведення першого успішного ненасильницького політичного протесту студентів проти комуністичної влади в Українській РСР, які тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року. Це був масовий рух за ідеї незалежності України.



среда, 21 октября 2015 г.

Краща книга сучасності

В Липоводолинській ЦРБ ім.  Л.М.Новиченка відбулися підсумки акції «Краща книга сучасності». Читачі віддали свої голоси за найкращі книги, які вони прочитали в бібліотеці. «Фіналістами » стали три книги сучасних  українських авторів. Це, зокрема,  романи В.М. Шкляра «Залишенець. Чорний Ворон», М.Іванцової «Вітражі» та І.Роздобудько «Гудзик».

На заключний етап акції були запрошені активні читачі бібліотеки, яким було надано право відгадати, яка ж  саме книга зайняла перше місце рейтингу та отримати за це подарунок. Одна з читачок, це К.Г.Подчасова зуміла назвати цей твір першою. Ним виявилася психологічна драма І.Роздобудько «Гудзик», яка дійсно здобула найбільшу перевагу у читачів бібліотеки.




вторник, 13 октября 2015 г.

Земний уклін тобі, Солдате України

   Напередодні свята Дня захисника України 13 жовтня в читальному залі Липоводлинської ЦРБ ім.Л.М.Новиченка відбувся вечір-зустріч «Земний уклін тобі, Солдате України» воїнів-земляків, учасників АТО та учнів 10-х класів місцевої школи.
  На початку зустрічі бібліотекарі Ткач В.М. та Лисенко Л .М. розповіли присутнім про неповторне і легендарне явище в історії українського народу – Запорозьку Січ, про героїчні козацькі подвиги, високий патріотизм і національну самосвідомість. А також про подвиг українського солдата, який ціною свого життя захистив рідну землю від страшної чуми ХХ ст. – нацизму, який назавжди залишився в нашій пам’яті, в наших серцях як воїн-герой.
  Події в Україні, що почалися з листопада 2013 року тривожать та не залишають жодного громадянина країни, майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій на сході України. Десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну  цілісність України.
  Запрошеними гостями зустрічі були воїни-земляки. Це Максим Вікторович Рудковський – житель с.Яганівки, боєць 8-ї батареї 27-го Сумського реактивного полку «Ураган» та Олексій Володимирович Пшенічніков – житель
 Липової Долини, старший солдат, механік-водій реактивного взводу 3-ї реактивної батареї 1-го реактивного артилерійського дивізіону «Ураган» .
Це воїни, що встигли побувати на війні та зустрітися зі смертю. Це люди сильної волі, міцного характеру, впевнені в собі, справжні патріоти України. Бійці ділилися з учнями спогадами, розповідали школярам, що пережили за час, проведений в зоні АТО. Хлопці своїм прикладом показали, що не тільки словами можна любити Батьківщину, але і вчинками доводити це. Відповідаючи на запитання запрошені воїни намагалися в доступній формі розповісти школярам та всім присутнім про життя на війні, проте, як боронилися і наступали, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність та братство. А також продемонстрували відео з страшними картинами війни, яке привезли з собою з зони АТО.
  Запрошені бійці получили від бібліотечного колективу та учнівської молоді щирі слова подяки і  шани.

  Ця зустріч нікого не залишила байдужим і завершилася фотографією на згадку.

среда, 30 сентября 2015 г.

Флешмоб «Ви потрібні бібліотеці, бібліотека потрібна Вам»

29 вересня бібліотекарі Липоводолинської районної бібліотеки ім.Л.М.Новиченка здійснили сучасну і динамічну акцію – флешмоб «Ви потрібні бібліотеці, бібліотека потрібна Вам» приурочений до Всеукраїнського дня бібліотек.
Дія відбувалась перед фасадом бібліотеки. Її учасниками були бібліотекарі. Частина вулиці Роменської перетворилася на читальний зал під відкритим небом, де на столах лежала яскрава і барвиста література за якими сиділи флешмобери. Багато хто з перехожих зупинявся,  з неприхованим інтересом дивився на читаючих і сам підходив та розглядав книги і журнали.
Потім бібліотекарі закликали складеним із літер гаслом «Читати – це модно!» всіх перехожих до читання. Колектив бібліотеки переконаний, що книга, незважаючи на високі новітні технології, залишатиметься хорошим другом для кожного, читання даруватиме радість і приємні миті, наснагу до пізнання нового і непізнаного.

По закінченню флешмобу  всім перехожим працівники бібліотеки роздавали рекламні видання про бібліотеку. В такий спосіб бібліотечна спільнота привертала увагу жителів селище до читання та книги, ознайомлювала з послугами та інноваціями бібліотеки, пропагувала відкритість і доступність бібліотеки серед населення та люб’язно запрошувала до єдиного безкоштовного центру інформації та культури – книгозбірні, щоб у комфортних умовах долучитися до спільної роботи і творчості.


вторник, 1 сентября 2015 г.

Бібліотека під відкритим небом



Літо, пора канікул, відпусток, відпочинку. Літо – це прекрасна пора, щоб прочитати улюблену книжку і познайомитися з новою! Тож літнього, теплого дня бібліотекарі читального залу Липоводолинської ЦРБ ім..Л.Новиченка завітали на територію парку відпочинку «Казка», щоб презентувати акцію «Бібліотечна галявина» .

Мета даної акції – привернути увагу липоводолинців до книг, бібліотеки, розвинути у людей культуру читання. Під час акції бібліотекарі представили всім бажаючим відпочити у цій оригінальній книгозбірні, на свіжому повітрі, в тіні дерев, ознайомитися із свіжими новинками літератури.
Зустріч вдалася. Бібліотекарів слухали, спілкувалися, дякували по завершенні заходу.


пятница, 28 августа 2015 г.

    
    24 серпня в рамках святкування 24-ї річниці Незалежності України працівники центральної районної бібліотеки ім.Л.Новиченка  на центральній площі селища презентували фотовиставку «Селище, без якого мені не жити».  Світлини привертали увагу вдало вибраними кадрами та чітким зображенням. Тож липоводолинці залюбки розглядали знайомі краєвиди.  Майже всі фотографії взяті з  особистого архіву  жителя Липової Долини  І.Патьохи. 


     Особливу зацікавленість жителів селища викликала старовинна карта Липової Долини, зроблена працівниками бібліотеки зі спогадів старожилів та історичних даних. Розглядаючи старинні назви вулиць, всі присутні  висловлювали свої думки щодо назв вулиць сучасного селища. Всі мріють, щоб наше селище розвивалося, процвітало, росло і молоділо. На стенді з картою «Яким ти бачиш майбутнє Липової Долини» жителі могли написати свої побажання та висловити у такий спосіб свою підтримку, любов і повагу рідному селищу.
   

  Працівники відділу обслуговування провели для всіх бажаючих  розважальну гру «Поле чудес». Гравці із задоволенням приймали участь і давали правильні відповіді на запитання від ведучої. Переможці гри отримали призи.
  



  


вторник, 18 августа 2015 г.



Головне державне свято України - День Незалежності. Сучасна Україна як самостійна та незалежна держава існує від 24 серпня 1991 року. У цей день її найвищий законодавчий орган - Верховна Рада прийняла «Акт проголошення незалежності України». Так рішуче Україна розпочала новий історичний етап. Україна – це суверенна і незалежна демократична правова держава.
Враховуючи значимість події в житті країни, працівники  центральної районної бібліотеки ім. Л.Новиченка в читальному залі організували яскраву книжково-ілюстративну виставку – натхнення «Свята моя земля, велична Україна» (до 24-ї річниці незалежності України). Представленим на виставці книгам властива патріотична тематика.  Адже на довгому і тернистому шляху українського народу до заповітної мрії – незалежності це подія великого історичного значення. Переглядаючи виставку, читач має змогу ознайомитися з розповідями про унікальну державу, що нині є однією з найбільших в Європі, з книгами, що містять історичні спогади, висвітлюють події, що передували незалежності України. Відвідувачі бібліотеки мають змогу знайти цікаві публікації, що відображають державні події в Україні, про історичних особистостей, які внесли великий вклад у розбудову держави.
Готуючи виставку працівники бібліотеки ставили собі за мету викликати у своїх читачів почуття патріотизму, любові до свого народу, поваги до українських традицій, відчуття своєї незалежності, прагнення жити в Україні в мирі та злагоді.
Тож нехай це свято:
                                   «Відродить наші паростки духовності,
                                     Додасть любові до землі й народу
                                     І допоможе цінувать свободу».

воскресенье, 2 августа 2015 г.

      Презентація книги Ф. Наумка та С.Одинця «Ми-Колядинці» відбулася в Центральній районній бібліотеці ім. Л.М.Новиченка. до бібліотеки завітали автор книги Ф.І.Наумко та співавтор С.Одинець. Вони розповіли учасникам зустрічі про велику пошукову роботу при написанні книги, висловили подяку землякам, які надали інформацію для книги та поділилися цікавими фотографіями з особистих та сімейних архівів.


    Про зміст книги говорить і назва. Це розповідь про життя Колядинця та населених пунктів Колядинецької сільської ради. Книгу не можна вважати повною, вичерпною історією села та навколишніх сіл, це лише часточка цієї історіїї. В ній розміщено досить багато фотографій, цих живих свідків історіїї. В презентаціїї взяли участь та виступили: П.В.Яковенко-відомий краєзнавець Липоводолинщини, член спілки краєзнавців України, та К.П.Сенченко-голова літературної студії ім. Ф.Швіндіна.
   На закінчення зустрічі Ф.І.Наумко подарував книгу ЦРБ ім.Новиченка та редакції газети «Наш край».







четверг, 16 июля 2015 г.

Живи моя держава, Україна

До 25-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України центральна районна бібліотека ім.Л.Новиченка провела історичний екскурс «Живи моя держава, Україна» для дітей, які знаходяться на оздоровленні в педіатричному відділенні центральної районної лікарні.
16 липня на нашому календарі звичайний буденний день, хоча колись, 25 років тому, він був святковим. Цього дня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла документ великої історичної ваги – Декларацію про державний суверенітет України. Цей день назавжди залишиться в історії українського народу великим і пам’ятним днем.
Суверенітет – це незалежність держави, що полягає у її праві на власний розсуд вирішувати свої внутрішні і зовнішні справи без втручання в них будь-якої іншої держави. Так, Україна здобула волю і незалежність.
                                                     Нарешті, дочекалися і ми
                                                                             Своєї незалежної держави
Україна – країна трагедій і краси, країна де найбільше люблять волю і найменше знали її. Ви – майбутнє України. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануймо себе і свою гідність і шанованими будемо іншими!


воскресенье, 12 июля 2015 г.

Бібліотечна інноватика


     8 липня 2015 року  на базі центральної районної бібліотеки проведено районний тренінг-семінар «Бібліотечна інноватика». Відкрила семінар та ознайомила з метою його проведення директор ЦБС С.А.Лисенко, яка наголосила, що публічні бібліотеки, враховуючи виклики сьогодення намагаються використовувати у своїй діяльності сучасні й різноманітні форми роботи, здатні привернути до себе увагу користувачів.


   Зав.методико-бібліографічним відділом ЦРБ В.Мельник продовжуючи задану тему коротко познайомила учасників семінару з новими формами роботи сучасних бібліотек. зокрема: віртуальна виставка, айстопер, бібліотечний флеш-моб, буктрейлер та інші.

Л.П.Мостова методист І категорії по роботі з дітьми познайомила сільських бібліотекарів з сучасними формами роботи, які впроваджують в практику дитячі бібліотеки. Присутні на семінарі мали можливість переглянути названі форми роботи, використовуючи можливості інтернет- технологій.
На закінчення семінару Н.М.Гуржій провідний бібліограф ЦРБ провела прес-огляд професійних видань.

Методико-бібліографічним відділом розроблено та розповсюджено ряд методико-бібліографічних матеріалів, а саме: інформаційні листки «Радимо читати всім!», «Читаємо новинки», шорт-лист «Довідкове бюро бібліотекаря», методичні рекомендації «Виставкова діяльність бібліотек».


   

вторник, 30 июня 2015 г.

Дивоцвіт Липоводолинщини

18 червня у районному Будинку культури відбувся звітний концерт творчих колективів «Дивоцвіт  Липоводолинщини» в рамках ІІ етапу обласного культурно-мистецького фестивалю «Тобі, єдина Україно, натхнення, творчість і любов!», присвячена 25-й річниці незалежності держави.
У фойє на відносно невеличкій площі було розгорнуто майже казкову виставку декоративно-вжиткового мистецтва під назвою «Дивограй майстрів Липоводолинщини» а подивитися дійсно було нащо  - фойє на деякий час перетворилося на епіцентр найяскравіших проявів обдарувань і творчих здібностей умільців  Липоводолинщини. Збору матеріалу, оформленням та іншими організаційними моментами займалися працівники центральної районної бібліотеки ім.Л.Новиченка та районної дитячої бібліотеки. Отже, яскравіли і вабили поціновувачів персональні виставки родини Клець-Олійник з Липової Долини (вишивка бісером), жінки - правоохоронця, яка на даний момент перебуває в зоні АТО, В.Варги (Липова Долина, вишиті картини), Н.Шеденко з Берестівки (неймовірної краси й складності роботи з бісеру, аплікації), В.Костян із Синівки (вишивка, вироби із стрічок, природного матеріалу), Ю.Супрун із Підставок (колоритні ляльки-мотанки), Л.Солоненко з Липової Долини, яка того дня вперше представила вишивки бісером і стрічками на огляд широкого загалу, М.Кисіль з Липової Долини (вражаючі вив’язані речі), Г.Шутько з Яганівки (вишивка, для оцінення якої бракує слів, художніх зворотів і епітетів), десятикласниці з Русанівки В.Шутько і Н.Усик (вишивка бісером), О.Вовк з Липової Долини (вишитий одяг – яскраві сукні, сорочки), Л.Фіненко – Подільок (вишивка хрестиком), О.Шарлай з Панасівки (картини зі стрічок), Л.Дужак (вишиті рушники),  Т.Касянчук, Л.Левіт з Лучки (вишивки),  їх землячка К.Туз (вишивка бісером), К.Онопрійчі з Побиванки (вишивка).

Обласне керівництво відзначило не тільки красу  талант, а ще й дружність та згуртованість в організації та проведенні виставки.